Банк-еквайєр

Банк-еквайєр – банк, який здійснює проведення операцій оплати товарів / послуг, з використанням банківських карт через систему «PSP Platon», з яким Підприємство уклало еквайрингової договір.

Банк-еквайєр представляє сьогодні є сучасною кредитну організацію, яка займається організацією точок прийому пластикових банківських карт за допомогою терміналів, банкоматів.

Крім усього іншого, дана організація здійснює повний комплекс фінансових операцій, нерозривно пов’язаних з виконанням всіх платежів і розрахунків по пластиковим банківськими картками (ПБК) в організованих нею точках.

В даному випадку ще відбувається і поширення стоп-листів за спеціальним переліком банківських платіжних карток (БПК), за якими всі операції припинені на день здійснення операцій з картами.

Простіше кажучи, банк еквайєр – це банк, який здійснює проводку розрахунків по пластикових картах. При цьому, в такому банку є спеціальний процесинговий сервер, який має зв’язок з такими із закритими банківськими мережами як UnionCard, MasterCard / EuroCard, Visa. За допомогою такого роду сервера банк здійснює авторизацію карти, а вже потім проводить необхідний платіж.

Еквайринг. Що це таке?

В даному випадку відповідь дуже проста. Еквайринг (acquiring) – це послуга банку, яка дає можливість сервісним і торговим організаціям до оплати приймати пластикові банківські картки. Сучасний банк еквайринг здійснює без будь-яких затримок, які відзначалися в минулі часи.

З усього вищесказаного можна визначити наступні функції банку-еквайра:

  • виробляє перерахування на розрахунковий рахунок точки торгівлі грошових коштів за послуги і товари, які були оплачені по карті, а також несе відповідальність за відшкодування коштів торговим точкам, де відбувалася оплата товарів або послуг за допомогою карт;
  • виробляє обов’язкову обробку запитів на авторизацію картки;
  • здійснює прийом, сортування і пересилку електронних і паперових документів, які підтверджують вчинення будь-яких угод із застосуванням карток.

У разі виконання операцій по картах, емітованими іншими кредитними організаціями, банк-еквайєр вправі здійснювати переказ грошей через платіжну систему з банку, який випустив карту, прямо в точку її безпосереднього обслуговування. Здійснення взаєморозрахунків між емітентом і еквайєром забезпечує окремий розрахунковий банк, де ці кредитні організації завчасно для цих цілей відкривають кореспондентські рахунки.

У реальному житті фінансові установи можуть поєднувати функції емітента та еквайра.

Повернутися в початок

Подати заявку на підключення

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».