Платіжна система

Платіжна система – Міжнародна асоціація банків і кредитних організацій, що здійснює розробку, реалізацію та функціональну підтримку використання карткових продуктів, і пов’язаним з ними послуг, яка визначає і регулює правила розрахунків між учасниками платіжної системи.

Платіжна система є набором процедур і правил, а також технічної інфраструктури. Все це в сукупності забезпечує можливість переказу грошових коштів безготівковим шляхом від одного суб’єкта іншому.

Простіше кажучи – платіжні системи це спосіб оплатити послуги і товари за допомогою банківської карти і/або електронних грошей (безготівковим шляхом). Найпоширеніші платіжні системи в Європі – Visa і MasterCard.

Сьогодні бурхливо розвивається електронна комерція. Для розвинених країн купувати що-небудь в інтернеті стало вже звичним і буденним справою. У нашій країні також постійно зростає число бізнес-одиниць, які реалізовують свою продукцію за допомогою інтернет.

Щоб весь процес покупки відбувався в онлайн-режимі, був зручний і відбувався в кілька кліків, існують електронні платіжні системи. Це відмінний інструмент, який допомагає зробити процес покупки дійсно комфортним для користувача, а торговцю оперативно отримати кошти на свій розрахунковий рахунок.

Електронна платіжна система це підвид платіжної системи, яка забезпечує процес проходження транзакцій онлайн платежів через інтернет. Існує велика кількість систем прийому платежів, які доступні українському інтернет-торговцю. Наприклад, сервіс Platon. Особливостями цієї системи можна назвати чіткий курс на підвищення конверсії інтернет-магазинів і онлайн-сервісів. Це забезпечується за рахунок гнучкої настроюється системі антіфрод-фільтрів, високому показнику прохідності платежів, а також маркетингових фішках, які доповнюють платіжні рішення.
Як працюють платіжні системи

Ми з Вами вже з’ясували, що таке платіжні системи. Давайте розглянемо, як працюють платіжні системи, в чому їх особливості. З боку користувача процес оплати через електронну платіжну систему (наприклад, покупка книги) відбувається так: вибір необхідного товару і формування кошика, вибір методу оплати банківською картою, перехід на захищену платіжну сторінку системи прийому платежів, введення реквізитів картки, натискання на кнопку «Оплатити» .

З боку інтернет-магазину все складається так, що як тільки клієнт товар оплатив, співробітник магазина бачить цю транзакцію в своєму акаунті облікової системи. Після чого зв’язується з клієнтом і уточнює, терміни доставки товару. При цьому грошові кошти на розрахунковий рахунок торговця (інтернет-магазину) надходять в наступні 1-3 дні.

Підключення до платіжної системи досить ємний процес, особливо якщо це надійна електронна платіжна система, підключення до якої передбачає укладання двостороннього договору, надання службі безпеки переліку необхідних документів, які підтверджують легальність бізнесу інтернет-торговця. Однак з технічної точки зору це займає в цілому кілька днів і не є якогось роду складної інтеграцією.

Багато уваги приділяється безпеці онлайн-платежів. Захист інформації в електронних платіжних системах забезпечується завдяки сертифікату шифрування даних PCI DSS. Безпека транзакцій в інтернеті існує завдяки технології 3D-Secure. Тому при виборі електронної системи для прийому платежів з банківських карт на вашому сайті звертайте увагу на ті технології безпеки, які вона використовує.

Повернутися в початок

Подати заявку на підключення

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».