99% власникам платіжних карток доступні е-послуги через BankID НБУ

  • Юлия
  • 26.04.2021 2517

За даними Нацбанку, система BankID НБУ на даний момент налічує 90 учасників, включаючи 33 банки в якості абонентів-ідентифікаторів.

Це дозволяє користувачам платіжних карток отримувати віддалено фінансові та нефінансові послуги, що вимагають ідентифікації особистості.

Варто відзначити, що Банки України вже реалізують послуги, які можна отримати, використовуючи віддалену ідентифікацію клієнтів за допомогою Системи BankID НБУ, без відвідування відділень.

За даними директора Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку Андрія Поддергіна, система BankID НБУ може бути успішно задіяна при дистанційному відкритті рахунків в банках, а також при наданні інших послуг.

Очікується, що в найближчі час кількість банків, які надають послуги віддалено через Систему BankID НБУ, буде рости, повідомляється на сайті Нацбанку.

На думку експертів, на фінансовий ринок це вплине позитивно: клієнти отримають більш широкі можливості у виборі банків, конкуренція між банками пожвавиться. А це, в свою чергу, призведе до поліпшення якості послуг для кінцевого споживача.

На даний момент система BankID НБУ використовується банками для віддаленої ідентифікації користувачів електронних грошей.

Для довідки: на даний момент BankID НБУ використовують такі банки, як «Укргазбанк», АТ «Альфа-Банк», izibank (АТ “ТАСкомбанк”).

Варто відзначити, що віддалена верифікація та ідентифікація клієнтів банків і фінустанов стала можливою завдяки оновленим нормам ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення», який набрав чинності з 28 квітня 2020 .

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні припинили роботу фішингових сайтів, що маскуються під сервіси оголошень і служб доставки.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».