Антимонопольний комітет розглядає меморандум платіжних систем щодо інтерчейнджу

  • Юлия
  • 20.07.2021 2432

АМКУ почав справу про надання дозволу платіжним система Visa і Mastercard на виконання меморандуму з НБУ щодо зниження міжбанківських ставок.

За даними антимонопольного комітету, розпочато справу № 130-25 / 15-21-УД про надання дозволу компанії «Mastercard Еurоре S.A.» (м. Ватерлоо, Бельгія) і компанії «Visa International Service Association» (м. Фостер-Сіті, Каліфорнія, США) на узгоджені дій у вигляді зменшення розміру внутрішньодержавних міжбанківських комісій.

Про це повідомляється на сайті АМКУ. Варто нагадати, що в разі отримання дозволу НБУ і компанії почнуть поступове зниження граничних розмірів ставок комісії інтерчейндж.

Поступово комісії становитимуть:

з 1 липня 2021 – не більше 1,20%;

з 1 липня 2022 – не більше 1,00%;

з 1 липня 2023 – не більше 0,90%.

Для довідки: інтерчейндж – міжбанківська комісія, яку банк-еквайєр платить банку-емітенту (тому, що випустив картку). НБУ спільно з міжнародними платіжними системами будуть працювати над посиленням конкуренції на платіжному ринку України.

Разом з тим, бізнес розкритикував ініціативу зі зниження комісії інтерчейндж до 0,9%. За даними банків, дані нововведення руйнують маркетингову стратегію банків і змусять їх скоротити кешбеки та інші безкоштовні продукти та послуги.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Верховна Рада планує ввести кешбек за безготівкові розрахунки.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».