Avast викрив шахрайську кампанію в Google Play

  • Юлия
  • 29.10.2021 2521

Компанія Avast виявила понад 150 шахрайських програм, які поширюються в рамках кампанії під назвою UltimaSMS.

Повідомляється, що шахрайські програми, створені для підписки користувачів на преміум-СМС, активно рекламувалися у соцмережах – зокрема, у Instagram, TikTok та Facebook.

Статистика компанії показує, що дані шкідливі програми були скачані щонайменше 27 тисяч разів. Експерти Avast виявили, що встановлення цих програм може коштувати жертвам великих сум залежно від місця розташування та мобільного оператора, причому повернення втрачених коштів неможливе.

За даними компанії, понад 80 таких додатків було видалено минулого тижня з Google Play завдяки Avast, яка повідомила про них службу безпеки Google, пише 4pda.

Як повідомляють фахівці компанії Sensor Tower, яка спеціалізується на маркетингу та аналітиці мобільних додатків, шкідливі програми замасковані під сторонні клавіатури, сканери QR-кодів, блокувальники спам-дзвінків, фото- та відеоредактори, фільтри для камер та гри.

Після встановлення дані програми перевіряють розташування пристрою користувача, IMEI та номер телефону, визначаючи, якою мовою відображати контент. Потім програма вимагає реєстрацію, в рамках якої користувача просять вказати номер телефону, адресу електронної пошти, щоб отримати доступ до функцій програми.

Після чого користувач отримує підписку на преміум-СМС, умови якої в деяких випадках описані дрібним шрифтом під кнопкою «заклику до дії», але не завжди.

Тим не менш, після введення даних обіцяні функції так само залишаються недоступними, а на екрані пристрою з’являються додаткові опції підписки на преміум-СМС або програма просто перестає працювати.

Щоб не потрапити на вудку шахраїв, фахівці радять читати відгуки, перш ніж встановлювати програму, і завантажувати їх лише в офіційних магазинах.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Google отримав рекордний за 14 років виторг на тлі пандемії.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».