Банкам доведеться повідомляти виконавців про відкриття та закриття рахунків боржників

  • Юлия
  • 17.06.2022 499

Нацбанк України розробив порядок інформування виконавців про відкриття та закриття рахунків користувачів-боржників.

Ця процедура проводиться згідно з вимогами нового Закону України "Про платіжні послуги", основні положення якого набирають чинності у другому півріччі 2022 року, повідомляє прес-служба Нацбанку.

Зазначається, що згідно із законом, усі постачальники платіжних послуг з обслуговування рахунків зобов'язані під час відкриття або закриття банківських/платіжних рахунків перевірити наявність інформації про користувача (фізичної чи юридичної особи) у Єдиному реєстрі боржників.

До переліку постачальників належать банки, платіжні установи, філії іноземних платіжних установ, установи електронних грошей, операторів поштового зв’язку.

Регулятор зазначає, що постачальник платіжних послуг з обслуговування рахунків у разі відкриття або закриття рахунку особі, внесеній до Єдиного реєстру боржників, зобов’язаний у день відкриття або закриття рахунку повідомити про це вказаний в Єдиному реєстрі боржників орган державної виконавчої служби або приватного виконавця.

Так, обмін даними між постачальником платіжних послуг та виконавцем з перевірки інформації про користувачів у Єдиному реєстрі боржників та інформування виконавців про відкриття/закриття рахунків здійснюється за допомогою електронного сервісу інформаційної взаємодії.

Повідомляється, що інформація, що надається в повідомленнях згідно з цим Положенням, становить банківську таємницю, таємницю постачальника платіжних послуг.

До речі, рішення про підвищення облікової ставки одноголосно підтримали всі члени Комітету з монетарної політики Національного банку України.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що з липня PayPal братиме комісії за транзакції в Україні.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».