Банкам дозволили продовжувати термін дії карток під час карантину

  • Юлия
  • 25.03.2020 1148

Нацбанк дозволив українським банкам відкласти ідентифікацію клієнтів і продовжувати термін дії карток, якщо він закінчується в період карантину.

За даними Незалежної асоціації банків України з посиланням на НБУ, банкам рекомендується продовжувати термін дії таких платіжних карток на 1 квартал. Зрозуміло, при наявності технологічної можливості спільно з процесинговими центрами.

Крім того, банкам рекомендується повідомити власникам карток про способи їх використання, в тому числі і в дистанційному режимі, а також проінформувати їх про перелік доступних їм операцій.

У тому випадку, якщо змінити налаштування неможливо, необхідно організувати безпечний спосіб заміни картки – попередній і своєчасний запис на особистий візит, доставка картки додому.

Рекомендується таким чином скорегувати режим роботи відділень, щоб у відділеннях не допускалось скупчення людей, пише Finance.

При цьому, НБУ дозволяє банкам відкласти щорічну масову ідентифікацію клієнтів, мається на увазі політика банків KYC (know your client). Про це йшла мова в рамках круглого столу онлайн «Банківська система в умовах всеукраїнського карантину. До чого готуватися українцям?», який був проведений в режимі Skype-зв’язку.
Що стосується клієнтів з високим ступенем ризику, за ними перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова рекомендує посилити моніторинг, повідомляє finclub.

Підписатися на розсилку

В цілому, в умовах карантину банкам радять дотримуватися даних раніше рекомендацій: забезпечити безперебійний режим роботи відділень і дистанційних сервісів, вчасно поповнювати банкомати готівкою, заборонено нараховувати штрафи за прострочення платежів по кредитах, іпотеці і інших регулярних платежах.

Нагадаємо, раніше ми писали про Ecommerce-сайти на 1С-бітрікс: як швидко встановити оплату картами.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».