Банкам заборонили писати умови договорів дрібним шрифтом

  • Юлия
  • 27.01.2021 648

Нацбанк затвердив додаткові вимоги до банківських договорів в питанні розкриття повної інформації про послуги.

За даними регулятора, мова йде про вимоги до договорів про вклади (депозити), споживчі кредити, а також про відкриття і ведення поточного рахунку.

Надаючи названі вище послуги, банки будуть зобов'язані надавати клієнтам в договорі розширений опис послуги або продукту за єдиними, стандартизованими правилами, а не на власний розсуд.

На реалізацію нових вимог у банків є три місяці, всі договори повинні бути приведені до єдиного вигляду до 27 квітня 2021. Дані вимоги затверджені постановою правління НБУ від 22 січня 2021 № 7.

Повідомляється, що головне завдання доповнень – забезпечити споживачам розкриття розширеної інформації про послуги, права та обов’язки банку і самого споживача, а також наслідки невиконання зобов’язань.

В депозитних договорах потрібно буде вказувати конкретну дату повернення вкладу, а також інформацію про наявність у банку права продовжити термін дії депозиту та інші «підводні камені».

Такі ж вимоги до кредитних договорів – необхідно вказати повний перелік вартості всіх додаткових послуг. Крім того, повинні бути вказані умови, при яких можлива зміна процентної ставки або інших платежів тощо.

Відзначається, що текст договорів повинен бути добре читабельним, розміром шрифту не менше 11 друкованих пунктів.

В рамках нових вимог, банкам забороняється включати в договори будь-які недобросовісні норми, що обмежують права споживачів подати скаргу або позов до суду.

Крім цього, забороняється змінювати умови договору без інформування споживача і вимагати від споживача оплатити послуги, ще не отримані за договором.

Повідомляється, що головне завдання доповнень – забезпечити споживачам розкриття розширеної інформації про послуги, права та обов’язки банку і самого споживача, а також наслідки невиконання зобов’язань.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Mastercard пропонує AI-рішення для скорочення збитків банками.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».