Банки прогнозують зростання попиту на кредити найближчим часом

  • Юлия
  • 26.07.2021 2682

За прогнозами банків, в Україні прогнозується подальше зростання попиту на споживчі кредити та іпотеку.

Про це банки повідомили в опитуванні, яке проводив Нацбанк України. Згідно з дослідженнями, банки прогнозують подальше зростання попиту не тільки на споживчі кредити, але і іпотеку.

Опитування НБУ про умови банківського кредитування показало, що позитивні настрої українських банків щодо динаміки кредитування посилилися за 2 квартал поточного року.

Зокрема, респонденти відзначили подальше зростання попиту на позики та поліпшили до рекордного показника очікування зростання кредитного портфеля бізнесу. Ці прогнози стосуються як домогосподарств, так і корпорацій, відзначають в НБУ.

Попит на бізнес-кредити виріс в квітні-червні 2021 року, більшою мірою на позики малих і середніх підприємств, гривневі і короткострокові кредити. Банки відзначають, що головні чинники зростання на кредити – зниження процентних ставок. Крім того, у підприємств зросла потреба в капітальних інвестиціях і оборотному капіталі.

У третьому кварталі поточного року банки також відзначають пом’якшення кредитоспроможності для бізнесу. Респонденти пояснюють це посиленням конкуренції з іншими банками, високим рівнем ліквідності, позитивними очікуваннями щодо загальної економічної активності та розвитку окремих галузей, перш за все для МСП.

В опитуванні говориться, що третина респондентів відзначили зростання рівня схвалення заявок перш за все великим компаніям. На думку опитаних, це сталося внаслідок зниження процентних ставок, а також через збільшення розміру позик.

Крім того, згідно з опитуванням, в наступному кварталі фінустанови прогнозують саме значне пом’якшення стандартів гривневого кредитування бізнесу з 2013 року.

Відзначається, що стандарти кредитування населення пом’якшуються третій квартал поспіль. За іпотечними кредитами – завдяки позитивним очікуванням перспектив ринку нерухомості.

У свою чергу, для споживчих кредитів пом’якшення пов’язано з позитивними очікуваннями платоспроможності споживачів і загальної економічної активності, а також з конкуренцією з іншими банками і небанківськими фінустановами.

Що стосується прогнозів щодо наступних 12 місяців, близько 79% респондентів прогнозують зростання кредитного портфеля домогосподарств, 88% – корпорацій.

При цьому 67% фінустанов прогнозують зростання обсягів фондування через збільшення коштів як населення, так і корпорацій. Крім того, банки очікують подальшого зростання кредитного ризику в найближчі три місяці, в той же час процентний ризик і ризик ліквідності зменшаться.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, скільки українці заробляють на міжнародних торгових майданчиках.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».