Банки видали бізнесу 24,38 млрд «Доступних кредитів» з початку війни

  • Юлия
  • 25.05.2022 201

У рамках державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» банки видали 6,7 тисяч пільгових кредитів на 24,38 млрд. гривень українському бізнесу за час дії воєнного стану.

За даними прес-служби Міністерства фінансів України, за минулий тиждень банки видали понад 1000 таких позик на загальну суму 3,9 млрд. гривень.

Разом з тим, з моменту старту програми – з 1 лютого 2020 року – підприємці вже отримали понад 41,5 тисячі кредитів на 114 млрд. гривень.

Повідомляється, що під час воєнного стану найбільше позик було видано здебільшого сільськогосподарським товаровиробникам.

За даними Міністерства фінансів, в основному це були кредити на інвестиційні цілі, а також антивоєнні цілі та у якості рефінансування попередньо отриманих кредитів.

Варто нагадати, що у період воєнного стану банки видали аграріям 11,3 тис. кредитів на суму 28,1 млрд. гривень. Зазначається, що із них за програмою портфельних гарантій видано 80% – 18,63 млрд. гривень.

Нагадаємо, що розмір процентної ставки за пільговим кредитом, наданим підприємцю чи підприємству, залежить від мети отримання фінансування. Зокрема, якщо кредит на розвиток підприємництва, то важливим є дотримання двох умов. Це розмір річного доходу з урахуванням групи пов’язаних осіб та динаміка створених робочих місць з урахуванням групи пов’язаних осіб (після укладання кредитного договору).

До програми вже приєдналося понад 40 банків, тому підприємці мають можливість звернутися до будь-якого з банків на свій вибір. За даними НБУ, у програмі пільгового кредитування можуть взяти участь як давно діючі підприємства, так і нещодавно створені (що ведуть господарську діяльність менше 12 місяців).

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ визначив правила застосування електронного підпису у платіжній сфері.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».