Безконтактні оплати в Україні зросли наполовину

  • Юлия
  • 28.10.2021 2387

За даними Українського процесингового центру, майже дві третини всіх розрахунків картками в POS-терміналах — це безконтактні транзакції.

Вони становлять близько 65,8%, а за останні три квартали кількість оплат безконтактними картками зросла на 46%. У той же час обсяги збільшились на 47%, повідомляє UPC, який обслуговує карткові операції 24 банків.

Частка покупок карткою в POS-терміналах за кількістю транзакцій досягла 64,8% від усіх фінансових операцій за картами банків-клієнтів UPC за третій квартал 2021 року.

До речі, за III квартал 2020 року цей показник становив 62,7%. У свою чергу, загальна кількість покупок за допомогою карток зросла на 32,3% і в середньому становила 9,5 операцій на місяць на одну активну картку.

Крім того, за даними minfin із посиланням на UPC, спостерігається також збільшення грошових обсягів оплати карткою. Водночас наголошується, що власники карток витрачають на 31,1% більше, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За цей період середня сума чека практично не змінилася – вона становить 484 грн.

Проте за III квартал поточного року частка готівкових операцій із картками склала 16,2% за кількістю. Зокрема, у банкоматах – 15,1%, у відділеннях – 1,1% від усіх фінансових транзакцій картами банків-клієнтів UPC. За даними компанії, це на 4% менше, ніж роком раніше.

Кількість операцій зняття готівки у банкоматах також трохи збільшилась. За підрахунками експертів, кожен власник картки знімає готівку в середньому двічі на місяць.

За даними UPC, обсяги АТМ-транзакцій збільшились на 15,6%. При цьому середня сума зняття становить 3 тисячі 634 гривні, що на 14% більше, ніж минулого року.

Варто звернути увагу, що кількість зняття готівкових операцій у відділеннях банку збільшилася на 2,5%. При цьому обсяги транзакцій зросли на 34%.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ прогнозує рекордне зростання попиту на бізнес-кредити.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».