Більше половини розрахунків в Україні – безготівкові

  • Юлия
  • 17.02.2020 1356

НБУ відзначає, що безготівкові операції в Україні перевищують готівкові за обсягом і кількістю.

На думку експертів, позитивно на фінансові звички українців впливає розвиток безготівкових та інноваційних сервісів з використанням платіжних карток. Зокрема, раніше власники платіжних карток знімали готівку в банкоматі, зараз же – вважають за краще розплачуватися ними практично скрізь.

Так, загальна кількість безготівкових операцій по картках в 2019 році перевищила 3,5 млрд гривень. У порівнянні з 2018 роком кількість операцій зросла на 29,2%, а сума – на 24,3%. У минулому році за кількістю операцій переважали безготівкові – 4,1 млн шт (82,4%).

Іншими словами, вісім з десяти операцій з платіжними картками були безготівковими розрахунками. Обсяг безготівкових операцій склав 50,3% від усіх операцій з картками. Для порівняння – 5 років тому цей показник був лише 25%.

Объем безналичных операций составил 50,3% от всех операций с картами.

Експерти відзначають, що в минулому році найбільшу кількість операцій по картках складали розрахунки в супермаркетах і торгових мережах – 51,2%. А ось за обсягами домінували P2P-перекази, які склали 42,4% від усього обсягу безготівкових операцій.

Підписатися на розсилку

За даними НБУ, чверть платіжних карток – безконтактні. Станом на січень 2020 роки кількість платіжних карток в Україні зросла на 16%. Майже дві третини від загальної кількості карток – активні картки (61,2%).

Почти две трети от общего количества карт – активные карточки (61,2%).

Українці все частіше користуються безконтактними банківськими картками і NFC-пристроями, що обумовлено безпекою, швидкістю і зручністю таких операцій. На сьогоднішній день близько 90% торговельних POS-терміналів забезпечують безконтактну оплату. За рік мережа торгових POS-терміналів по країні виросла на 19,7%.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 8-річна дівчинка витратила 1800 USD, зламавши систему безпеки iPad.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».