Більше половини українців не знають, як захистити свої платіжні дані

  • Юлия
  • 29.03.2021 2619

Дослідження аналітичної служби OLX показують, що 57% опитаних не знають жодного способу захисту своїх акаунтів і платежів.

Відзначається, що все більше українців віддають перевагу онлайн-шопінгу як зручному способу придбання товару.

Згідно з даними OLX, майже 40% користувачів купують товари в інтернеті щомісяця, а близько 70% - витрачають більше 500 грн за одну покупку.

Тим не менше, більшість українців не знають, як захищати свої платіжні дані і акаунти в інтернеті.

Аналітична служба OLX це з’ясувала в результаті опитування 11 360 своїх користувачів в березні 2021 року. Наголошується, що кожен третій з опитаних готовий був перевести гроші на карту незнайомій людині.

При цьому за фактом шахрайства з онлайн-покупками в кіберполіцію в разі злочину звертається лише кожен п’ятий.

Близько 40% українських інтернет-користувачів купують товари щомісяця, а кожен четвертий (23,4%) – раз в квартал. Раз на півроку замовляють товари онлайн 15% користувачів і 11% – раз на рік.

При цьому 62% українців купують на великих онлайн-платформах, невеликих інтернет-магазинах – 24%, а 22% в соцмережах. При виборі продавця звертають увагу на відгуки 56%, на надійність сайту 54%, на метод оплати 47% і дешевизну товару – 37%. При цьому швидкість доставки є пріоритетною тільки для 10% покупців, пише minfin.

Як правило, витрати українців в інтернеті не перевищують 500 грн. Майже третина покупців (71%) віддає перевагу післяплаті. Разом з тим, кожен третій готовий зробити передплату в разі необхідності – перевести всю суму за товар на рахунок незнайомого продавця і після цього чекати покупку.

При цьому 57% опитаних поділилися, але не знають способів убезпечити свої акаунти і платіжні дані в інтернеті.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про коментарі Visa щодо наслідків обмеження банківської комісії.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».