«Дія» буде сповіщати користувача про те, що на його ім’я береться кредит

  • Юлия
  • 14.09.2021 2620

Зовсім скоро в додатку «Дія» з'явиться нова функція сповіщення користувачів про те, який банк і для яких цілей перевіряє їх кредитну історію.

За даними міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, даний функціонал служить для захисту користувачів від шахраїв. «Якщо хтось намагається взяти на вас кредит, то вам буде надходити повідомлення, що банк перевіряє вашу кредитну історію», - зазначив міністр.

Відзначається, що дана функція буде запущена в додатку через кілька тижнів. Опція буде доступна всім користувачам.

Варто відзначити, що в Україні досить часті випадки «крадіжки цифрової ідентичності», в результаті чого шахраї беруть онлайн-кредити на людей без їхнього відома. В результаті постраждалим досить складно довести, що вони не мають до даних кредитів ніякого відношення.

Крім того, серед найбільш поширених схем шахрайства з кредитами – оформлення кредиту за допомогою «викраденого» телефонного номера. Аферисти виманюють у абонентів конфіденційну інформацію, завдяки якій їм вдається «клонувати» номер телефону.

У додатку також з’являться інші нові послуги. Зокрема, міністр зазначив, що на найближчому «Дія»-саміті буде представлено багато нових цифрових послуг, пов’язаних з отриманням субсидій, комунальних і соціальних послуг.

Варто нагадати, що буквально недавно в «Дія» відкрили доступ до послуг людям без гаджетів і інтернету. Крім того, в додатку будуть доступні небіометричні закордонні паспорта, видані українцям після 2015 року. Відзначається, що такий документ повинен підтягтися автоматично.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що ВР округлила суму переказів до 5000 грн без фінмоніторингу.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».