«Дія» зрівняла можливості банків та фінкомпаній у видачі кредитів

  • Юлия
  • 20.05.2021 2602

До недавнього часу фінансові компанії підписували кредитні договори за допомогою одноразових паролів. У той же час, банкам подібна опція була недоступна - на кредитних договорах повинен був стояти «фізичний» підпис.

Однак рік тому в силу вступив новий закон про фінмоніторинг, який розгорнув ситуацію з точністю до навпаки - банки перейшли на дистанційну верифікацію, в той час як для фінкомпаній таку послугу відсунули.

Нова версія «цифрового підпису» в сервісі «Дія.Підпіс» зрівнює можливості банків і фінкомпаній. Як пише finclub, вона спростить кредитні операції банків і відкриє нове вікно можливостей.

Очікується, що до осені в Україні буде не менше 10 банків, які надаватимуть послугу дистанційного підписання договорів, відзначили фахівці в ході круглого столу «Онлайн-кредитування: нові можливості для банків і клієнтів», який був організований «Фінансовим клубом».

На думку фахівців, дана послуга має великий потенціал в роботі з існуючою клієнтською базою банків. Зокрема, в питаннях видачі банками «оплат частинами» і розстрочок в торгових мережах, магазинах та ін. Тепер банки матимуть можливість підтверджувати такі операції дистанційно за допомогою одноразових паролів. Це дозволить клієнтам йти з магазину відразу з товаром, а банкам і магазинам – підняти конверсію без паперів, доручень та копій документів.

У зв’язку з цим експерти прогнозують зростання таких банківських продуктів, як розстрочка та «оплата частинами» і в цілому подальше зростання онлайн-кредитування.

Однак в даному питанні поки що є одна істотна проблема – не всі інструменти кредитування, запропоновані клієнтам, зручні. Зокрема, клієнту часто досить складно ознайомитися з усіма документами, які він повинен підписати, в своєму смартфоні.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Google Pay інтегрував Western Union і Wise для грошових переказів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».