Частка непрацюючих кредитів у банках перевищила 27%

  • Юлия
  • 13.05.2022 476

За даними Національного Банку України, частка непрацюючих кредитів у банківському секторі України збільшилася до 27,1% станом на 1 квітня проти 26,6% на 1 березня.

Про це свідчить Звіт НБУ про основні фінансові показники банківської системи у І кварталі 2022 року.

Таким чином, обсяг непрацюючих кредитів у березні зріс на 1,2 млрд. гривень, пише прес-служба Нацбанку.

У свою чергу обсяг непрацюючих кредитів за січень-березень 2022 року зменшився на 38,9 млрд грн, частка NPL скоротилася на 3 п.п.

Як повідомлялося раніше, через формування резервів під очікувані збитки від наслідків війни збитки банківського сектора в I кварталі 2022 року склали 160 млн грн.

Варто звернути увагу, що за результатами опитування Національного Банку України банки констатують різке зниження попиту на кредити з боку бізнесу та населення, а також зниження попиту на іпотеку.

До речі, частка непрацюючих кредитів у кредитному портфелі за минулий рік скоротилася на 11 в. п. – з 41% на 1 січня 2021 року до 30% на 1 січня 2022 року.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про дослідження: бізнес втратив до $85 мільярдів через війну.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».