Експерти підрахували, як швидко відновиться бізнес України

  • Юлия
  • 28.05.2020 1009

На думку експертів, для відновлення після карантину близько 60% компаній знадобиться до року.

Європейська бізнес-асоціація провела дослідження стану українського бізнесу на другому етапі виходу країни з карантину з протидії COVID-19.

Так, які ж прогнози експертів та бізнесу щодо відновлення після послаблення обмежувальних заходів?

Таким чином, ЄБА провела опитування підприємців, щоб дізнатися, наскільки швидко вони зможуть відновити свою бізнес-активність. А також скільки часу знадобиться для досягнення докарантинного рівня розвитку бізнесу і з якими фінансовими результатами українські компанії виходять з карантину.

Так, дослідження показують, що для досягнення докарантинного рівня розвитку в термін до 6 місяців зможуть вкластися близько 20% підприємств. Приблизно 39% підприємців розраховують на період близько одного року. Відновлення протягом 2 років очікує близько 17% опитаних, а більше двох років – 7%. Крім того, близько 10% підприємців не змогли спрогнозувати час, необхідний їм для відновлення.

І лише 4% не втратили темпи розвитку за період карантину. ЇЗ числа опитаних близько 70% відсотків компаній мають намір відновити роботу офлайн або в офісах. З них близько 35% мають намір зробити це до кінця травня, а 34% – почекають червня.

Крім того, 16% повідомили, що взагалі не припиняли роботу або вже відновили її. Проте, 15% ще не визначилися з датою продовження карантину, або зовсім не планують продовжувати діяльність.

Після карантину частина підприємств мають намір ввести гнучкий або позмінний графік роботи в офісі – близько 42% компаній. Близько 13% респондентів запропонували своїм співробітникам працювати дистанційно. При цьому близько 62% підприємств зазначили, що розглядають можливість повної або часткової дистанційної роботи на постійній основі. Велика частина з них готові перевести на віддалену роботу до 50% персоналу.

Підписатися на розсилку

Що стосується втрат бізнесу, близько 36% респондентів втратили до 20% від доходів після двох місяців карантину. Втрати 20-50% від доходів понесли 28% опитаних, 18% – втратили 50-75% від доходів. І лише 11% компаній зазначили, що втрат у них не було. При цьому 3% – навіть збільшили дохід до 20%.

Також в рамках досліджень ЄБА з’ясували, що для підтримки бізнесу, на думку опитаних, необхідно скоротити податкове навантаження на фонд оплати праці. Також підприємства бачать вихід у скасуванні штрафів за порушення податкового законодавства до кінця року. А частина наполягають на введенні виплат допомоги працівникам з першого дня хвороби за рахунок Фонду соціального страхування.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Facebook додасть електронний гаманець в Messenger і WhatsApp.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».