Електронні гроші: НБУ відклав перехідний період банків на нові стандарти

  • Юлия
  • 08.04.2021 2592

У зв'язку з карантинними заходами, Національний банк відклав перехідний період банків на врегулювання питань, пов'язаних з випуском електронних грошей.

Зокрема, з 6 квітня набула чинності постанова про те, щоб перенести терміни переходу банків на нові стандарти - з 15 червня 2021 року.

Причина перенесення - відсутність достатніх умов для банків по налаштуванню і доопрацюванню програмного забезпечення та підготовки оновлених правил використання електронних грошей.

Повідомляється, що в умовах карантину, викликаних пандемією COVID-19, учасникам ринку потрібно більше часу на впровадження нових норм.

Постанову про те, щоб відкласти даний перехід, Правління Національного банку України прийняло 5 квітня 2021. Таким чином, згідно з постановою № 28 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 11 вересня 2020 № 133”, у банків є додатковий час на доопрацювання.

Варто нагадати, що восени минулого року НБУ осучаснив регулювання ринку електронних грошей і гармонізував його до законодавства України та Європейського Союзу в сфері здійснення фінансового моніторингу.

Серед найважливіших ключових змін, передбачених новим правилам регулювання, необхідність ідентифікації користувачів електронних грошей, контроль за діяльністю комерційних агентів, встановлення нових лімітів для операцій з електронними грошима і посилення вимог до банків-емітентів електронних грошей з підвищення рівня захисту прав користувачів електронних грошей.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про примусові кредитки: як відмовитися від нав’язаних фінпослуг.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».