ЕМА створила сервіс захисту споживачів фінпослуг від «крадіжки» фінансового номера

  • Юлия
  • 25.01.2021 1017

Універсальний автоматизований сервіс Mobile Check введений в промислову експлуатацію 5 січня 2021.

Сервіс допомагає банкам, фінансовим і платіжних сервісів перевіряти статуси заміни SIM-карти безпосередньо перед виконанням високоризикових фінансових операцій, пов'язаних з використанням номера мобільного телефону клієнта.

За даними асоціації, сприятливими передумовами для зростання шахрайств, пов'язаних з викраденням SIM-карт, є велика кількість неідентифікованих абонентів. Наприклад, в Україні таких - понад 80%.

SIM Swapping – шахрайство з викраденням SIM-карт, несанкціонований власником номера перевипуск SIM-карти з метою отримання кодів для відновлення доступів до банківських, поштових сервісів, месенеджерів жертви тощо. Даний вид шахрайства є однією з різновидів викрадення цифровий ідентичності. Даний вид афер дає високий дохід зловмисникам, тому поки є зростаючим трендом у всьому світі, в тому числі в Україні, пише Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЕМА.

Отримавши доступ до SIM-картки, шахраї, як правило, відновлюють доступ до онлайн банкінгу, підвищують кредитні ліміти і здійснюють шахрайські перекази всіх наявних грошей жертви на підконтрольні їм картки.

ФОТО: ema.com.ua

Більш того, аферисти відновлюють доступ до google-аккаунту. А заволодівши копією ідентифікаційних документів, оформляють онлайн-кредити.

ФОТО: ema.com.ua

Ще один сценарій розвитку подій – відновлення доступу до мессенджерів і розсилка повідомлень всім контактам для подальшого обману контактів жертви.

ФОТО: ema.com.ua

Для запобігання подібним шахрайствам, Асоціація ЕМА створила сервіс Mobile Check, за допомогою якого банки та фінансові сервіси можуть здійснювати перевірки статусу заміни SIM-карти відразу у трьох найбільших мобільних операторів – Life, Kyivstar і Vodafone.

Перевірка статусу фінансового номеру здійснюється за наступним алгоритмом:

– Банк / фінансовий / платіжний сервіс відправляє номер телефону Держателя в міжнародному форматі через API в Anti-Fraud HUB.

– Anti-Fraud HUB модифікує запит в індивідуальний формат мобільного оператора, а потім маршрутизує запит на його API.

– Мобільний оператор перевіряє чи здійснювався перевипуск SIM-картки.

– Залежно від наявності ознак заміни SIM-картки приходить відповідь або НІ, або ТАК.

– Anti-Fraud HUB перенаправляє відповідь банку / фінансовому / платіжному сервісу.

Якщо були виявлені ознаки несанкціонованої заміни SIM-картки, банки та інші сервіси реалізують заходи з мінімізації ризиків клієнта.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як модернізують платіжну інфраструктуру України в 2021 році.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».