ЄС зобов’яже Apple та Google відкрити доступ третіх осіб до NFC-чіпу

  • Юлия
  • 08.07.2022 199

Європарламент ухвалив Закон про цифрові ринки (Digital Markets Act, DMA) та Закон про цифрові послуги (Digital Services Act, DSA) після майже двох років юридичних суперечок.

Дані закони регулюють діяльність техно-гігантів у сфері конфіденційності, алгоритмів та конкуренції.

Повідомляється, що Європарламент провів остаточне голосування за двома новими законами: про цифрові послуги та цифрові ринки.

Отже, перший був прийнятий 539 голосами проти 54 при 30 утриманих. Другий підтримали 588 членів парламенту, 11 висловилися проти, 31 утримався.

Як повідомляється на сайті Європарламенту, прийняті документи регулюватимуть діяльність технологічних компаній на відкритому та конкурентному цифровому ринку, пише psm7 з посиланням на сайт Європарламенту.

Закони, зокрема, стосуються регулювання діяльності, в першу чергу таких техно-гігантів, як Alphabet, Amazon, Apple, Facebook і Microsoft. У свою чергу, Закон про цифрові ринки (DMA) зобов’яже Apple, Google та інші технологічні компанії-«брамники» дозволяти третім особам доступ до функцій пристроїв, таких як NFC. Під третіми особами маються на увазі розробники додатків та сторонні постачальники послуг.

В офіційній заяві Європарламенту йдеться, що DMA встановлює зобов’язання для великих онлайн-платформ, що діють як так звані «брамники». Це платформи, чиє домінуюче становище у мережі ускладнює їх уникнення споживачами на цифровому ринку. Ці зобов’язання встановлюються, щоб забезпечити більш справедливе ділове середовище та більшої кількості послуг для споживачів.

Крім цього, законодавство ЄС також вимагає від компаній:

– Дозволити третім сторонам взаємодіяти зі своїми власними службами. Наприклад, користувачі невеликих платформ зможуть обмінюватися повідомленнями та надсилати голосові повідомлення або файли через програми для обміну повідомленнями техгігантів. Ця вимога покликана розширити вибір споживачів з метою уникнути так званого ефекту «прив’язки», коли вони обмежені одним додатком чи платформою;

– Надати доступ до даних бізнес-користувачам, які вони генерують на платформі гейткіпера, для просування власних пропозицій та укладання контрактів зі своїми клієнтами за межами платформ гейткіпера.

Повідомляється, що найбільша кількість зобов’язань торкнеться великих платформ. Такими вважаються ресурси з щомісячною аудиторією від 45 млн. користувачів. Їх можуть додатково піддати незалежному аудиту, а також змусити відкрити владі та затвердженим дослідникам доступ до алгоритмів для вивчення потенційної шкоди.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Нацбанк виключив із реєстрів 6 фінансових компаній у червні.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».