Європейська Бізнес Асоціація: бізнес продовжить роботу навіть у разі військового вторгнення

  • Юлия
  • 01.02.2022 158

Згідно з дослідженнями Європейської Бізнес Асоціації, 45% готові продовжити роботу навіть у разі військового вторгнення Росії до України.

Опитування проводилося серед 136 керівників компаній. У дослідженні наголошується, що ще 17% розглядають можливість переїзду до західних регіонів України.

А 10% керівників бізнесу роздумують про можливість виїзду із країни у разі найгіршого сценарію. Проте близько 7% допускають закриття бізнесу через зовнішню агресію.

У своєму релізі ЄБА відзначила підсумки опитування, проведеного серед компаній-членів 24-27 січня.

Так, чверть членських компаній Асоціації оцінюють події на східних кордонах України як психологічну атаку дезінформацією. Водночас більшість, а саме 67%, вважають, що Україна та міжнародна спільнота мають бути напоготові, пише finance з посиланням на ЄБА.

Приблизно 40% респондентів при цьому мають план дій на випадок надзвичайної ситуації. Близько 40% розмірковують над цим, а 15% – не мають такого плану.

Разом з тим, компанії відзначають складність підготовки до такої ситуації через різноманітність можливих сценаріїв. Компанії, які сформували «план Б», здебільшого будували його на кількох пріоритетах. Зокрема, у пріоритеті – безпека людей. Співробітників, членів їхніх сімей та клієнтів. На другому місці – безпека активів, документів, даних, підтримка фінансової стабільності. І третє – забезпечення життєздатності бізнесу та його безперебійної роботи.

Компанії розглядають такі варіанти вирішення питання з безпекою людей, як релокація, евакуація, інформування та підтримка, зазначає асоціація.

У свою чергу, типові плани бізнесу щодо збереження активів включають забезпечення фізичної охорони майна та обладнання. Також розглядається його релокація до інших регіонів, посилення інформаційної безпеки, виведення коштів, страхування.

Серед опитаних керівників 58% зауважили, що планують зберегти команду. При цьому для 14% подібне питання навіть не виникало — вони продовжують наймати та розвивати людей.

Проте 14% опитаних повідомили, що їм доведеться звільнити певну кількість людей, або відправити в неоплачувану відпустку. І ще 4% повідомили, що можуть зменшити заробітну плату.

Європейська Бізнес Асоціація також поцікавилася у компаній, які фактори будуть найважливішими для їхнього бізнесу у разі надзвичайної ситуації. Здебільшого для бізнесу важливою є стабільна робота інфраструктури банківської, телекомунікаційної, наземної – так вважає 91% опитаних. Повна інформація від лідерів країни про всі події та безперервна комунікація важливі для 62%, стабільна та злагоджена робота державних органів та служб – для 60% опитаних.

ЄБА, у свою чергу, закликала владу звернути увагу на ці пункти, які можуть вплинути на роботу у критичний момент.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українські онлайн-магазини подвоїли виручку на міжнародних майданчиках.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».