Європейські банки готуються до створення конкурента Visa і Mastercard

  • Юлия
  • 24.02.2021 834

Більше 30 банків Єврозони об'єдналися для створення єдиної загальноєвропейської платіжної системи.

Згідно з планами, нова платіжна система буде пропонувати картки споживачам і продавцям по всій Європі, а також P2P-платежі та власний цифровий гаманець.

За попередніми даними, в липні в Брюсселі коаліція заснувала тимчасову компанію EPI з наміром сформулювати чіткі результати, включаючи завершення технічної та операційної дорожньої карти. Очікується, що до 2022 року коаліція увійде в операційну фазу.

Як пише finextra, підтримуване банками спільне підприємство EPI (European Payments Initiative), яке прагне створити конкурента Mastercard і Visa, нещодавно опублікувало інформаційний запит про пошук «кваліфікованих технічних партнерів», щоб допомогти у створенні його центральної інфраструктури.

В даний час ініціатори проекту оцінює, як можна було б отримати або побудувати необхідну центральну інфраструктуру, а також як найкраще нею управляти, щоб підтримувати всі необхідні функції і потреби системи, а також потреби технічного об’єкта в рішеннях, пов’язаних з платіжними продуктами, які EPI має намір розгорнути.

У повідомленні European Payments Initiative відзначається, що визначення фінансових аспектів різних варіантів установки і роботи центральної інфраструктури має вирішальне значення для прийняття правильних рішень і вибору.

До 1 березня компанія закликає потенційних партнерів подати пропозиції в рамках РФІ, після чого буде складено довгий список потенційних учасників, яким буде запропоновано подати офіційний запит пропозицій пізніше в 2021 році.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що обсяг операцій з електронними грошима в Україні зріс на 2,5 млрд.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».