Євростандарти регулювання платежів скоро запрацюють в Україні

  • Юлия
  • 01.03.2021 1048

За даними голови Нацбанку України Кирила Шевченка, на цей час Україна знаходиться за крок від європейських стандартів регулювання ринку платежів.

Зокрема, створити безліч можливостей для подальшого розвитку фінансових послуг здатні норми законопроєкту № 4364 «Про платіжні послуги».

Відзначається, що Законопроєкт «Про платіжні послуги» імплементує основні принципи PSD2 - Другої платіжної директиви ЄС. Це сприятиме інтеграції українського ринку з європейським.

Крім того, законопроєкт передбачає імплементацію концепції відкритого банкінгу (Open Banking), що стане стимулом для розвитку Фінтех в Україні.

Експерт наголошує на тому, що концепція Open Banking вже є світовим трендом, в рамках якого прагнуть працювати всі прогресивні країни. Зокрема, відкритий банкінг в тренді в Австралії, Великобританії, США, Японії, Канада, країнах ЄС.

Переваги Open Banking – очевидні, це, в першу чергу, зручність, швидкість, безпека і розширення можливостей для клієнтів. Фінансові установи дають доступ до рахунків клієнта з його згоди для більш ефективної взаємодії.

Згідно із законопроєкту, відкривати рахунки клієнтам зможуть не тільки банки, а й інші фінустанови, які отримали дозвіл від НБУ на надання відповідних платіжних послуг.

Отже, чому ж відкритий банкінг використовується все частіше? По-перше, тому що він дає можливість користувачам зменшити кількість використовуваних додатків. Не потрібно завантажувати кілька банківських додатків, запам’ятовувати на якому рахунку скільки коштів знаходиться, які умови пропонуються по кожному з них. Вся фінансова інформація може бути доступна в одному додатку.

Більш того, дана технологія дає клієнтам можливість здійснювати інші операції в цьому ж додатку. Наприклад, платити за комунальні послуги, пересилати гроші родичам, купувати валюту.

До переваг також відноситься висока швидкість отримання послуг. Наприклад, дана технологія дає можливість максимально уникнути бюрократії, оскільки довідки та виписки можна буде оформити онлайн.

Безперечною перевагою є підвищений рівень безпеки. З відкритим банкінгом вся фінансова інформація буде доступна тільки тим учасникам, яких схвалив клієнт.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що які сфери найбільш уразливі до кіберзлочинності.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».