Фінансовому комітету не вдалося знизити інтерчейндж до 0,2%

  • Юлия
  • 15.04.2021 2578

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики розглянув пропозицію щодо зменшення інтерчейнджу в Україні до рівня ЄС в 0,2-0,3%.

Тим не менше, більшість депутатів не підтримали дану правку. Фінальна версія законопроекту № 4364 обмежень інтерчейнджу або еквайрингової комісії не містить.

Варто нагадати, що правку до законопроекту № 4364 на розгляд комітету вніс депутат Мар'ян Заблоцький.

Дана правка передбачала встановлення ставки інтерчейндж на рівні 1% - з 1 липня 2021 року, планувалось її зменшення до 0,7% з 1 липня 2022 року, до 0,5% - з 1 липня 2023 року, до 0,2% - з 1 липня 2024 року по дебетових картках і за кредитними в розмірі 0,3%.

Однак дана правка не пройшла через відсутність достатньої кількості голосів «за». Разом з тим, депутати підтримали рекомендацію законопроекту № 4364 до прийняття в сесійній залі у другому читанні і в цілому.

Таким чином, за підсумками голосування в документі немає жодної узгодженої комітетом правки по еквайрингу і інтерчейнджу, яка б містила конкретні числові обмеження.

Разом з тим, інші поправки щодо інтерчейнджу і еквайрингу, які були відхилені комітетом, будуть розглянуті в сесійній залі. У тому числі і правка про одночасне скорочення інтерчейнджу до 0,75% і еквайрингової комісії – до 0,25%. За підсумками планується знизити комісію для торговців до 1%.

Нагадаємо, що ставка інтерчейнджу регулюється в ЄС на законодавчому рівні, а еквайрингову комісію в ЄС не регулюють.

Варто відзначити, що АМКУ виступив проти державного регулювання ставки інтерчейндж, пише finance.

Підписатися на розсилку

У НБУ відзначають, що платіжні системи та банки не пізніше 19 квітня направлять в АМКУ проект меморандуму про скорочення інтерчейнджу з 1 липня 2021 року до 1,2%, а в наступні два роки – до 1% і 0,9% відповідно.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Ukrainian Fintech Hub приєднався до ВАФК.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».