Фінмоніторинг-2020: за що банки будуть блокувати рахунки

  • Юлия
  • 29.01.2020 1872

Через 3 місяці українські банки будуть приділяти набагато більше уваги підозрілим операціям клієнтів.

Зокрема, перелік «підозрілих» операцій, які банки будуть блокувати, збільшиться. Новий «антивідмивний» закон передбачає підвищення штрафів для суб'єктів моніторингу.

За даними Держфінмоніторингу, в 2019 році в силові, фіскальні та антикорупційні органи було направлено понад 1,1 тис матеріалів, пов'язаних з відмиванням «брудних» грошей.

Всього фіскальні органи зафіксували підозрілі фінансові операції на 134 млрд грн.

Таким чином, в 2020 році коло українців, якими зацікавляться правоохоронні органи, стане ще ширше завдяки тому, що з квітня зросте перелік контрольованих операцій. Також буде збільшено список організацій, які будуть дані операції моніторити, повідомляє minfin.

Що стосується змін, закон збільшує граничні суми фіноперацій, які підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу з 150 до 400 тис. грн. Крім цього, буде збільшений поріг валютного контролю над експортно-імпортними операціями.

Таким чином, в поле зору потраплять всі внутрішні і закордонні грошові перекази, а також операції з готівкою на суму від 400 тис. грн – переказ, отримання, внесення на рахунок. Увагу служби фінмоніторингу також будуть привертати грошові перекази без відкриття рахунку на суму від 30 тисяч гривень, як міжнародні, так і всередині країни. В такому випадку ініціатору доведеться представити повну інформацію про одержувача і про себе.

Також під фінмоніторинг потраплять ставки у букмекерів і виграші в лотерею, казино на суму від 30 тисяч гривень, операції з віртуальними активами і криптовалюта.

При цьому будь-яка фіноперація, яка викликала підозру, може бути припинена. Також крім служби фінмоніторингу здійснювати перевірки тепер будуть платіжні системи та особи, які надають консультації з питань оподаткування.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, скільки грошей українці переводять через СЕП.

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».