Фінмоніторинг у банках: від якої суми починають блокувати рахунки?

  • Юлия
  • 12.06.2020 2978

Зовсім недавно в силу вступила Постанова Правління НБУ № 65 про здійснення банками фінансового моніторингу.

В рамках даної постанови затверджено нові вимоги до «підозрілих» операцій, що підлягають фінансовому моніторингу банків.

Отже, від якої суми починається фінмоніторинг у 2020 році? Давайте розберемося в нових нормах детальніше.

Так, з травня банки приділяють більше уваги операціям з переказу коштів з рахунку на рахунок і на карту. В рамках нової постанови збільшиться перелік операцій, що підлягають моніторингу, а також органів, які будуть здійснювати цей вид нагляду. Тепер це будуть робити також особи, які надають консультації з питань оподаткування та платіжні системи.

Зокрема, нові норми передбачають збільшення порогової суми фінансових операцій з рахунку на рахунок або карту з 150 тисяч гривень до 400 тисяч гривень. Крім цього, збільшено контроль над експортно-імпортними операціями у валюті. Іншими словами, в поле зору контролюючих органів і банків попадуть внутрішні і закордонні грошові перекази.

Також моніторингу підлягають операції з готівкою на суму від 400 тисяч гривень. Це стосується будь-якої операції – внесення на рахунок, переказ, отримання. Крім того, обов’язковому фінмоніторингу підлягають грошові перекази на суму від 30 тисяч гривень без відкриття рахунку – як внутрішні, так і міжнародні. Ініціатору переказу доведеться представити повну інформацію про себе і одержувача.

Варто відзначити, що під фінмоніторинг в банку потраплять виграші в лотерею і ставки у букмекерів на суму від 30 тисяч гривень, а також операції з криптовалютою і віртуальними активами.

Підписатися на розсилку

Припинена може бути будь-яка операція, яка викликала підозру, те ж саме стосується блокування рахунку.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що ФГВФО попередив про аферу з поверненням грошей.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».