Fintech-спільнота Європи виступила проти «IBAN дискримінації»

  • Юлия
  • 31.03.2021 3101

Представники Starling Bank спільно з Wise та іншими провідними Фінтех-компаніями Євросоюзу виступили проти так званої «IBAN дискримінації».

Подібна практика має місце в тих випадках, коли фінансова компанія або банк в одній країні ЄС не приймає платіжні інструкції з огляду на те, що вони встановлені в іншій країні Євросоюзу.

Дана проблема поширена протягом достатньо тривалого часу по всій Європі.

З урахуванням того, що міжнародний банківський переказ як правило обробляється довше звичайного, деякі компанії намагаються не обтяжувати себе додатковими клопотами, а то і зовсім відмовляються обслуговувати клієнтів, пише psm7.com з посиланням на finextra.

Вперше питання по неприйняттю зарубіжних IBAN-кодів був висунутий представниками Starling Bank на перший план місяць тому. На той момент повідомлялося, що ряд європейських компаній відмовляється приймати платежі, що здійснюються з рахунків в євро в британських банках, так як IBAN платників містить код країни «GB».

Незважаючи на те, що Великобританія вже не є частиною ЄС, вона як і раніше – частина єдиної європейської платіжної системи SEPA, заявляють в Starling Bank. Таким чином, відмова європейських компаній приймати платіж з британським IBAN-кодом є порушенням правил ЄС.

Варто відзначити, що недавно в ЗМІ з’явилася інформація про те, що Starling Bank об’єднав зусилля з Фінтех-компаніями N26, Wise, Revolut, Raisin, SumUp, Fire і Klarna з метою створення єдиного порталу – Accept my IBAN. Клієнти можуть на ньому подавати скарги, якщо будь-яка європейська компанія відмовляється приймати їх IBAN платіж.

Кожна скарга передається до відповідних наглядові органи або безпосередньо в офіс Єврокомісії.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ змінив умови ліцензування для небанківських компаній.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».