Фонд гарантування вкладів поширить гарантії на вклади в НФУ

  • Юлия
  • 14.12.2020 848

Розробка та затвердження нормативно-правової бази для поширення гарантій на вклади фізосіб, залучених до НФУ, стане ключовими напрямками для ФГВФО на 2021 рік.

Про це повідомила директор-розпорядник ФГВФО Світлана Рекрут під час підсумкової прес-конференції 2020 року.

Вона зазначила, що Фонд, як один з головних виконавців реформи фінансового сектору, продовжує працювати над створенням єдиної системи забезпечення всіх установ, які мають право залучати вклади від населення, з єдиним мандатом і вимогами до прозорості ведення їх діяльності в рамках виконання Стратегії розвитку фінансового сектора України до 2025 року.

Відзначається, що за станом на грудень на ринку НФУ діяло 322 кредитних спілки, членами яких являються 443 тисячі людей. З них 19,2 тисячі осіб мають депозитні рахунки на суму трохи більше 1,4 млрд гривень. Середній розмір вкладу становить 73,8 тисяч гривень. У листопаді кількість небанківських фінустанов зменшилася на 8.

Що стосується страхових компаній, на даний момент їх на ринку 214, однак тих, що займаються виключно страхуванням життя – тільки 19. У них застраховано близько 5,6 млн осіб, а їх резерви зі страхування життя становлять близько 11,9 млрд гривень.

Для порівняння – учасниками ФГВФО на початок листопада є 73 банки, на рахунках яких 575,1 млрд грн, а можлива сума відшкодування за вкладами досягає 334,5 млрд гривень.

Підписатися на розсилку

Варто відзначити, що на даний момент Нацбанк працює над трьома законопроектами з питань регулювання небанківського сектора. Регулятор має намір подати їх на розгляд ВР до кінця року.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Кабмін визначив перелік видів діяльності для виплати допомоги ФОП.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».