ДПС: як звільнитися від сплати ЄСВ на період карантину

  • Юлия
  • 24.03.2020 1088

В Україні введено ряд податкових послаблень на період карантину, включаючи звільнення фізосіб-підприємців від сплати єдиного соціального внеску.

В рамках закону №533 про підтримку бізнесу на період здійснення карантинних заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавируса в Україні введені податкові пільги.

За даними фахівців, ФОП для звільнення від сплати ЄСВ не потрібно подавати ніякі додаткові заяви і довідки.

А в тих випадках, якщо підприємці вже сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за березень або квітень до ухвалення антикризового закону, оплата буде зараховуватися в рахунок майбутніх платежів, пише rbc.

ДПС зазначає, що додаткові заяви необхідні тільки в разі самостійного визначення платником податку бази нарахування єдиного соціального внеску за звітний період.

Більш того, на період карантину скасовані штрафи за відсутність реєстрації податкових та акцизних накладних. За даними ДПС, з 1 березня по 31 травня поточного року санкції за порушення, які стосуються електронного адміністрування ПДВ та акцизного податку, застосовуватися не будуть.

Мається на увазі несвоєчасна реєстрація податкових накладних, коригування розрахунків до податкових накладних та несвоєчасна реєстрація акцизних накладних або коригування розрахунків в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Повну версію інформаційного повідомлення ДПС можна знайти на сайті податкової.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що через коронавирусну паніку українці збільшили витрати на 37%.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».