Державним виконавцям дозволять блокувати рахунки боржників

  • Юлия
  • 10.03.2020 1423

За даними Міністерства юстиції, нотаріусам та державним виконавцям дадуть дозвіл на арешт майна боржників.

Зокрема, про плани Мін'юсту розширити функції держвиконавців та нотаріусів повідомив начальник Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції Кирило Міненко, пише finance.

Так, Кирило Міненко зазначив, що нововведення торкнеться встановлення активної взаємодії державних виконавців з реєстрами.

Зокрема, в рамках системної взаємодії між Державною виконавчою службою і банком, нотаріус або державний виконавець зможе накласти арешт на майно боржника, включаючи банківські рахунки.

Таким чином, очікується, що подібні заходи будуть спонукати боржників виконувати зобов’язання, щоб кредитор міг отримати призначені йому за законом кошти, за рішенням суду або за договором, якщо мав місце бути виконавчий напис нотаріуса.

«Ми працюємо над тим, щоб було розширено коло банків, спілкуємося з НБУ, щоб розширити таку систему на державні та комерційні банки в обов’язковому порядку», – зазначив Кирило Міненко.

Більш того, експерт поділився даними про проект, який дасть можливість реєстраторам вносити в систему Мін’юсту судові рішення (реєструвати).

Підписатися на розсилку

Він також поділився, що на даний момент є ще проекти з реєстрації рішень суду в системі Міністерства юстиції реєстраторами. А також обміну документами між Мін’юстом і судовою адміністрацією.

Подібні процедури будуть автоматизовані, що дозволить поліпшити шляхи взаємодії між судовою гілкою влади і виконавчою гілкою в особі Міністерства юстиції.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».