Хакери розсилають українцям листи з вірусами «від поліції»

  • Юлия
  • 09.06.2021 2571

За даними кіберполіції, в мережі почастішали випадки поширення вірусів через електронні листи, надіслані від імені поліції.

Повідомляється, що шахраї поширюють шкідливе програмне забезпечення, яке встановлюється на комп'ютер користувача при відкритті листів.

Таким чином, зловмисники отримують віддалений прихований доступ до комп'ютерів жертв і відправляють документи на підконтрольні їм сервери.

Варто звернути увагу, що зловмисники прикріплюють до листів, надісланих від імені правоохоронних органів, файли формату .doc, .docx, .rtf, які містять віруси.

Потрапивши в комп’ютер користувача, вони створюють віддалений доступ до комп’ютерів і пересилають файли на хакерські сервери. У листах, як правило, міститься інформація про різного роду штрафи і правопорушення. Наприклад, «Ви не сплатили податки. Деталі у файлі», «На вас заведено кримінальну справу. Деталі у файлі».

У повідомленні кіберполіції йдеться про те, що на даний момент відомо про факти розповсюдження подібних листів з використанням електронної поштової скриньки [email protected] від імені нібито Управління патрульної поліції Києва.

Щоб не стати жертвою шахраїв, кіберполіція рекомендує дотримуватися ряду правил. Зокрема, не завантажуйте зашифровані архіви або архіви під паролем з інтернету. Якщо вам прийшли електронні листи або повідомлення з вкладеннями, звертайте увагу на деталі. Краще утриматися від завантаження вкладень електронних листів від сумнівних відправників.

Вручну обмежте можливість запуску виконуваних файлів, а також користуйтеся антивірусом і оновлюйте бази сигнатур. Рекомендується використовувати ліцензійні операційні системи та програмне забезпечення, яке періодично оновлюється. Регулярно здійснюйте резервне копіювання важливих файлів.

Підписатися на розсилку

Крім того, використовуйте двухфакторну аутентифікацію при доступі до важливих сервісів і якомога частіше оновлюйте паролі доступу до них.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що європейці активно користуються платіжними імплантами.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».