Ідентифікація при грошових переказах: що зміниться

  • Юлия
  • 10.03.2021 1780

Депутати ВР прийняли за основу законопроект №4364, що передбачає посилену ідентифікацію при переказі коштів.

Повідомляється, що в рамках документа пропонується чіткий розподіл прав і обов'язків користувачів і постачальників платіжних послуг. У число останніх входять банки і небанківські фінансові установи.

У разі прийняття цього закону з'являться чіткіші вимоги до управління ризиками банків і автентифікації громадян.

Електронна взаємодія небанківських фінустанов і банків з користувачами буде здійснюватися тільки після автентифікації користувачів-фізосіб.

У пояснювальній записці до законопроекту повідомляється, що в Україні з’являться 9 платіжних послуг, з яких 7 є фінансовими платіжними, а дві – нефінансовими, пише finance.

Крім того, передбачається, що небанківські фінустанови зможуть здійснювати платіжні операції без обов’язкової участі платіжних систем.

Очікується, що даний закон встановить вимоги до авторизації постачальників платіжних послуг. Крім того, передбачається можливість створення і діяльності малих платіжних установ зі спрощеними вимогами до них. Таким чином, постачальники платіжних послуг будуть набувати статусу фінансових установ одночасно з правом на надання платіжних послуг.

Разом з тим, емітувати картки і випускати електронні гроші зможуть не тільки банки, а й інші постачальники платіжних послуг, які отримали ліцензію.

Закон також визначить повноваження Нацбанку для створення регуляторної платформи для тестування послуг і інструментів на платіжному ринку, заснованих на інноваційних технологіях.

За попередніми даними, клієнти банків і небанківських фінустанов особливих змін не відчують, тому як зміни не стосуються відстеження операцій.

Зокрема, нові вимоги будуть висунуті організаціям, що надають платіжні послуги – банкам і ліцензованим фінкомпаніям, де проводити додаткові перевірки будуть в ряді встановлених законом випадків.

Закон також вимагає проводити посилену автентифікацію при діях, «які нагадують шахрайські». До таких можна віднести спроби увійти в мобільний додаток з пристрою, який раніше не використовувався власником картки.

За даними фахівців, алгоритми будуть створювати щось на зразок цифрового зліпка типової поведінки клієнта. У разі виходу клієнта за рамки «нормальної» поведінки і при наявності ознак шахрайських схем потрібна додаткова перевірка.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ впроваджує проект Twinning спільно з центробанками Європи.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».