Іноземець організував в Україні шахрайську «фінансову біржу»

  • Юлия
  • 17.07.2020 881

В Україні затримано 28-річного іноземця, який організував шахрайську фінансову біржу.

Так, у Львові шахраї пропонували інвесторам вкладати гроші в різні фінансові операції. Але в результаті інвестори не тільки не отримали свій прибуток, але навіть не змогли повернути інвестиції.

Співробітники української кіберполіції, спільно під процесуальним керівництвом прокуратури, зі слідчими поліції Львівської області припинили протиправну діяльність фінансової біржі, яка заволодівали грошима вкладників обманним шляхом.

Фінансову біржу організував іноземець, який тимчасово проживає в Україні. Чоловік створив сall-центр для залучення нових інвесторів, працівники якого вільно спілкувалися на декількох мовах – англійській, польській, італійській. Таким чином, зловмисники залучали не тільки українських громадян, а й вкладників з європейських країн.

Кіберполіція встановила, що шахраї пропонували інвесторам вкладати гроші у фінансові операції, які нібито повинні принести високий прибуток. З вкладників брали по 300-5000 євро і як правило, прибутковими були лише кілька перших фінансових операцій. Однак після інвестування великих сум гроші вкладникам не повертали.

Правоохоронці провели обшук call-центру, вилучена комп’ютерна техніка, жорсткі диски, карти пам’яті, бухгалтерська документація. На даний момент встановлюється остаточна сума збитків і повне коло потерпілих осіб.

Підписатися на розсилку

За фактом шахрайства порушено кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 КК України. Дана стаття передбачає позбавлення волі на термін до 8 років.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ затвердив стратегію fintech-розвитку на п’ять років.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».