Нацбанк України продовжує дослідження для випуску власної цифрової валюти.
Регулятор визначив три потенційні варіанти використання електронної гривні. Для цього регулятор врахував попередній досвід і недавнє опитування експертів ринку, повідомила прес-служба НБУ.
За попередніми даними, електронну гривню можна використовувати для роздрібних безготівкових платежів з можливим функціоналом «програмованих» грошей, а також можливістю здійснення соціальних виплат.
Крім того, на думку експертів НБУ, цифрові гроші придатні для використання в сфері, пов'язаній з обігом віртуальних активів. Зокрема, для обміну, забезпечення випуску, а також інших операцій.
Повідомляється, що електронну національну валюту, за розрахунками Нацбанку, можна застосовувати для транскордонних платежів. Це дозволить зробити їх більш швидкими і дешевими, а також може стимулювати економічне зростання і міжнародну торгівлю.
Як зазначив заступник голови НБУ Олексій Шабан, Нацбанк, як і більшість центральних банків, досить виважено підходить до випуску власної цифрової валюти.
«Ми вважаємо, що питання випуску цифрових грошей, як нової форми грошей, повинен бути поступовим, обґрунтованим і безпечним. У той же час Центробанки не повинні відставати від часу, тому робота над дослідженнями триває», – повідомив він.
За його словами, вивчення електронних грошей почалося в Україні ще в 2016 році, а в 2018-му пройшов пілотний проект з випуску е-гривні для роздрібних платежів на платформі блокчейн.
Варто відзначити, що раніше глава Національного банку Кирило Шевченко заявляв, що одним з потенційних напрямків дослідження випуску е-гривні є її використання в сфері, пов’язаній з обігом віртуальних активів.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що колекторів в Україні стає більше: НБУ зареєстрував ще 8 компаній.
На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».