Дослідження: бізнес втратив до $85 мільярдів через війну

  • Юлия
  • 12.05.2022 207

З початку повномасштабного російського вторгнення представники малого та середнього бізнесу в Україні зазнали прямих втрат у розмірі від 64 до 85 млрд доларів за 75 днів.

Ці дослідження опублікували Advanter Group, пише Економічна правда з посиланням на джерело.

Повідомляється, що на даний момент загальні потреби МСБ у фінансуванні становлять близько 54 млрд доларів, таких коштів потребують 87% компаній.

Крім цього, близько 32% підприємств вважають пошук фінансування пріоритетним на сьогоднішній день.

Повідомляється, що бізнес загалом очікує скорочення продажів на 46% по відношенню до показників 2021 року.

Так, згідно з даними досліджень, індекс активності бізнесу у травні досяг найнижчої позначки з грудня 2020 року. На даний момент він становить 33,82 пункти зі 100 можливих. Цей показник відображає можливість підприємств збільшувати оборот та створювати робочі місця.

Повідомляється, що бізнес із річним оборотом 50-500 млн гривень має більш оптимістичні очікування, ніж мікробізнес.

Щодо великого бізнесу, йому, здебільшого, заважає відновлюватися відсутність достатньої кількості платоспроможних клієнтів на внутрішньому ринку. Таку причину назвали 64% респондентів.

Згідно з опитуваннями, зараз 49% підприємств повністю або практично повністю припинили роботу з 24 лютого. Водночас 6% вказують, що знайшли можливість навіть збільшити обороти за останні два місяці.

При цьому 71% підприємств не проводили релокацію і не планують. Проте 20% провели релокацію всередині країни та 4,4% – переважно за кордон.

Повідомляється, що серед головних факторів, що впливають на становище українського бізнесу – непрогнозованість розвитку ситуації в Україні та на внутрішньому ринку (51%), відсутність достатнього капіталу (29%) та руйнування ланцюгів постачання (25%).

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Нацбанк спростив регулювання кредитних спілок.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».