Через карантин обсяг переказів в Україну знизиться на 1 млрд доларів

  • Юлия
  • 01.04.2020 852

Як повідомляє НБУ, обсяг переказів від трудових мігрантів в Україну за минулий рік склав близько 12 млрд доларів за неформальними і офіційними каналами.

Ці суми вище показників попереднього року на 8%, повідомляють фахівці. Так, найбільше коштів українські трудові мігранти надіслали на батьківщину офіційними каналами з Польщі - 3,686 млрд USD, на другому місці за обсягами Росія - 1,234 млрд USD, з Чехії в Україну відправили 1,113 млрд USD, з США - 984 млн USD і українські мігранти в Великобританії - 601 млн USD.

Що стосується впливу на грошові перекази коронавирусу, експерти відзначають, що через карантин обсяг грошових переказів від трудових мігрантів зменшиться на суму від 500 млн до 1 млрд доларів.

За даними заступника глави НБУ Дмитра Сологуба, надходження валюти в Україну будуть продовжувати зменшуватися. Проте, витрати українців в період карантину на подорожі також будуть суттєво меншими. Тому зменшення відтоку валюти також очікується на рівні 1,5 млрд доларів.

Що стосується систем переказів, лідери за обсягами переказів стали США – 18% – а це 2,3 млрд USD. На другому місці за об’ємом грошових переказів через системи переказів – Ізраїль, звідти в Україну надійшло 14% від загального числа. На третьому місці була Італія з показником 9%.

Підписатися на розсилку

Експерти відзначили, що інтерес українців до заробітків за кордоном у другій половині 2019 року суттєво знизився. Рівно рік тому зацікавленість українців в виїзді за кордон досягла свого піку – це було в березні 2019 року. З того часу трудова міграція знизилася на 10,4%.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що корона-шахрайство в Україні набирає нових обертів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».