Через коронавирус в Україні скорочується мережа POS-терміналів

  • Юлия
  • 14.05.2020 895

За даними НБУ, в першому кварталі в Україні відзначений спад кількості POS-терміналів у зв'язку з карантинними заходами.

Зокрема, повідомляється, що загальна кількість терміналів становить 344 тисячі по всій Україні. Падіння склало, як мінімум, на 5 тисяч терміналів серед банків з українським капіталом.

Через припинення роботи бізнесу багато українських представників бізнесу відмовилися від терміналів, починаючи з середини березня.

Здебільшого, це магазини, які перебували на території торгових центрів, які на період карантину були закриті. Як зміниться обстановка після відкриття торгових центрів, поки не відомо.

У зв’язку з цим багато банків з українським та іноземним капіталом на період карантину ввели нульову абонентську плату для непрацюючих терміналів.

Проте, за даними галузевих експертів, досить велика кількість підприємств ліквідували свої СПД, а не просто призупинили діяльність.

Варто зазначити, що кількість банкоматів скорочується більш планомірно – така тенденція спостерігається вже 5 кварталів поспіль.

Українці все більше віддають перевагу купівлі і оплаті товарів і послуг онлайн, намагаючись уникати контакту з готівкою.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали те, що платіжні термінали будуть визначати клієнтів по ID-картками. З травня українці можуть відправляти гроші на карту анонімно до 5 тисяч гривень. Для поповнення рахунку на більші суми необхідна ідентифікація відправника.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».