Через коронавірусну паніку українці збільшили витрати на 37%

  • Юлия
  • 23.03.2020 922

За тиждень карантину українці витратили на покупки на 37% більше безготівкових коштів, ніж до карантину.

По-перше, українці стали значно частіше користуватися картою і електронними гаманцями, ніж готівкою.

А по-друге, суми витрат зросли на 37%. Так, в 11 по 18 березня оборот в мережі торгових POS-терміналів одного з крупних банків України зріс на 3,6 млрд гривень в порівнянні з тим же періодом минулого року.

Істотне зростання безготівкових операцій припадає на аптеки і магазини по реалізації товарів для здоров’я – зростання на 51,7%. Що стосується супермаркетів і продуктових магазинів, обсяг безготівкових оплат збільшився на 39,2%, повідомляє finclub.

А ось готівку українці знімати не поспішають – зокрема за тиждень карантину обсяги готівки в банкоматах перебували на середньодобовому рівні. Наприклад, напередодні нового року українці знімали в 2 рази більше готівки.

До речі, на даний момент в Україні діє ряд антикризових заходів НБУ, покликаних підтримати банківську систему.

Підписатися на розсилку

Що стосується самих банків – вони також намагаються забезпечити безперебійний режим роботи в онлайн і оффлайн-режимі. Зокрема, деякі банки продовжили терміни дії банківських карток, щоб у людей не було необхідності йти до відділення і міняти їх.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ просить Кабмін не закривати небанківські фінансові організації.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».