До 2024 року половина малого бізнесу перейде на безготівкові платежі

  • Юлия
  • 21.05.2021 2632

Згідно стратегії НБУ, в Україні планується збільшення безготівкових операцій до 2025 року.

Очікується, що приймати безготівкові платежі до 2024 року буде вже половина представників малого та середнього бізнесу.

Варто відзначити, що ще рік тому ця частка становила 38%. На думку фахівців, важливість можливості проводити безготівкові розрахунки швидко, ефективно і дешево підприємці особливо оцінили в період пандемії. Про це повідомив директор департаменту стратегії та розвитку НБУ Арсен Макарчук.

Зокрема, даною стратегією регулятора передбачено зниження готівкових розрахунків. Відзначається, що якщо на кінець 2020 року співвідношення готівки в ВВП становило 12,3%, то за підсумками 2024-го планується знизити цей показник до 7,5%.

Крім того, на найближчі роки заплановано розширення інфраструктури для прийому електронних платіжних засобів. На даний момент кількість таких пристроїв в Україні оцінюється на рівні 9 на 1 тисячу осіб. У свою чергу, на кінець 2024-го планується досягти показника 15 на тисячу осіб.

Крім цього, НБУ готується розвивати національну платіжну систему «Простір». Планується, що кількість її банків-емітентів виросте з нинішніх 25% від загальної кількості банків, до 70% і вище.

На даний момент у населення знаходиться близько 324 тисяч активних платіжних карток національної системи «Простір». Всього в Україні майже 40 млн штук загальної кількості активного пластика. Разом з тим, частка карткових операцій з використанням карток «Простір» в лютому поточного року склала всього 0,64%.

За фактом український картковий ринок розділений між двома міжнародними платіжними системами: MasterCard – 25,4 млн активних карт (63%) і Visa – 14,1 млн (36%).

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що «Дія» зрівняла можливості банків і фінкомпаній у видачі кредитів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».