Кабмін: два сценарії розвитку економіки після пандемії

  • Юлия
  • 17.06.2020 832

За даними Кабміну, на сьогоднішній день розглядаються два альтернативні сценарії розвитку економіки після закінчення карантинних заходів з протидії коронавірусу.

З урахуванням наслідків поширення захворювання запропонований оптимістичний і кризовий сценарій.

Повідомляється, що оптимістичний сценарій включає досить швидке подолання наслідків поширення коронавирусу. А кризовий передбачає розгортання другої хвилі зараження і наступну через неї глобальну фінансово-економічну кризу.

Кризовий сценарій також безпосередньо позначиться на ВВП, за прогнозами фахівців, падіння в 2021 році може скласти 5-7% з подальшим зростанням з 22-24 роках на 2,5% щорічно.

Крім того, очікується, що половина українських трудових мігрантів повернеться на роботу за межами країни, а безробіття зростатиме.

У свою чергу, кризовий сценарій передбачає зниження обсягів інвестицій і споживання. А це не дозволить швидко вийти на докризовий рівень, в той час як дефіцит бюджету буде зростати.

Оптимістичний сценарій передбачає прискорене зростання економіки вже з 2021 року. Це дозволить перевищити рівень розвитку 2019 року на 17,4% вже до кінця 2024 року. Зростання ВВП в 2021-2024 роках прогнозується на рівні 5,4% на рік, з прискоренням зростання до 6,5% в 2024 році.

Крім того, експерти прогнозують повернення до колишніх видів заробітків близько 90% трудових мігрантів, які повернуться на роботу за межами країни. Прогнозується зниження безробіття і повернення до докарантінного рівня. Очікується збільшення обсягів інвестицій, експорту та споживання. А також повернеться на допандемічний рівень дефіцит бюджету.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що WhatsApp додасть електронні перекази та платежі.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».