За даними Кабміну, на сьогоднішній день розглядаються два альтернативні сценарії розвитку економіки після закінчення карантинних заходів з протидії коронавірусу.
З урахуванням наслідків поширення захворювання запропонований оптимістичний і кризовий сценарій.
Повідомляється, що оптимістичний сценарій включає досить швидке подолання наслідків поширення коронавирусу. А кризовий передбачає розгортання другої хвилі зараження і наступну через неї глобальну фінансово-економічну кризу.
Кризовий сценарій також безпосередньо позначиться на ВВП, за прогнозами фахівців, падіння в 2021 році може скласти 5-7% з подальшим зростанням з 22-24 роках на 2,5% щорічно.
Крім того, очікується, що половина українських трудових мігрантів повернеться на роботу за межами країни, а безробіття зростатиме.
У свою чергу, кризовий сценарій передбачає зниження обсягів інвестицій і споживання. А це не дозволить швидко вийти на докризовий рівень, в той час як дефіцит бюджету буде зростати.
Оптимістичний сценарій передбачає прискорене зростання економіки вже з 2021 року. Це дозволить перевищити рівень розвитку 2019 року на 17,4% вже до кінця 2024 року. Зростання ВВП в 2021-2024 роках прогнозується на рівні 5,4% на рік, з прискоренням зростання до 6,5% в 2024 році.
Крім того, експерти прогнозують повернення до колишніх видів заробітків близько 90% трудових мігрантів, які повернуться на роботу за межами країни. Прогнозується зниження безробіття і повернення до докарантінного рівня. Очікується збільшення обсягів інвестицій, експорту та споживання. А також повернеться на допандемічний рівень дефіцит бюджету.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що WhatsApp додасть електронні перекази та платежі.
На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».