Кабмін: перелік видів діяльності для виплати допомоги ФОПам

  • Юлия
  • 14.12.2020 871

В рамках постанови Кабміну від 9 грудня 2020 року № 1236 визначено перелік видів діяльності, представники яких мають право на допомогу від держави в період карантину.

Так, відзначається, що право на державну допомогу в розмірі 8 тисяч гривень мають наймані працівники і ФОПи в сфері торгівлі непродовольчими товарами, ресторанів, спорту та мистецтва.

Зокрема, це стосується тих видів економічної діяльності, щодо яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, пов'язані з COVID-19.

В рамках постанови Кабміну компенсацію за карантин можуть отримати працівники юросіб або ФОПів і самі ФОПи, в тому випадку, якщо основний КВЕД відноситься до тих, щодо яких прийнято карантинні заходи, пише rbc.

Отже, в період карантину обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані з поширенням на території України на гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2, здійснюються відносно ряду сфер діяльності.

До них відноситься торгівля непродовольчими товарами – торгівля комп’ютерами і ПО, деталями і приладдям для автотранспортних засобів, технікою фото і відео-фіксації, будівельними матеріалами та санітарно-текстильними виробами, текстильними товарами, килимами, килимовими виробами, покриттям для стін і підлоги, побутовими електротоварами, меблями, освітлювальним приладдям та іншими товарами для дому, книгами, газетами та канцелярськими товарами, аудіо та відеозаписами, спортивним інвентарем, іграми та іграшками, одягом, взуттям та шкіряними виробами, в тому числі з лотків на ринку, торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них, годинниками та ювелірними виробами, торгівля уживаними товарами.

Також до переліку відносяться готелі та хостели, заклади громадського харчування, організація конгресів і торговельних виставок, театральна та концертна діяльність, функціонування театральних і концертних залів, бібліотек, архівів, музеїв, кінотеатрів, спортивних споруд, спортивних клубів, фітнес-центрів, атракціонів і тематичних парків.

Крім того, до переліку входять всі види діяльності, пов’язані з ремонтом всього перерахованого вище – від ремонту взуття до обладнання.

Підписатися на розсилку

ФОПи та їх наймані працівники можуть подати заявку на отримання разової допомоги з 14 до 21 грудня 2020 року на порталі “Дія” або через мобільний додаток “Дія”. Система автоматично перевірить, підпадає ФОП або працівник під критерії для виплати компенсації.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що за даними НБУ, в листопаді інфляція прискорилася і наблизилася до нижньої межі.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».