Як зняти готівку під час воєнного стану?

  • Юлия
  • 29.04.2022 754

У період воєнного стану необхідність населення в готівці значно зросла.

Навіть в еру фінтех операцій та банківських карток багато українців надають перевагу тому, щоб мати запас готівки.

Тому якщо ви залишилися без готівки, а до вашого банкомату стоять великі черги або банкоматів поруч немає, варто пам'ятати прості правила, які допоможуть вам вирішити проблему.

Перша помилка – зняття коштів лише через «рідні» банкомати. Багато хто вважає, що знімати гроші можна лише у банкоматах тих банків, які випустили картку власника.

Однак це не так – ви можете зняти кошти в будь-якому банку як у воєнний час, так і в мирний. Щоправда, у мирний час банки можуть знімати вищу комісію за зняття. А у військовий час багато банків домовилися один з одним про відміну комісій за зняття коштів у банкоматах один одного.

Банки самостійно компенсує один одному комісію за зняття грошей у їхніх банкоматах. Таким чином, для клієнтів таке зняття буде безкоштовним.

Зняття готівки без банківського відділення та банкоматів також можливе практично на всіх підконтрольних Україні територіях.

Українці можуть зняти гроші при розрахунку карткою у супермаркеті, у закладах громадського харчування або у відділеннях Нової пошти. Можливість отримати певну суму в готівці, здійснюючи оплату на касі в супермаркеті, стала ще одним зручним нововведенням. Таку послугу пропонують відразу кілька торгових мереж: АТБ, Сільпо, Маркетопт, Eva та інші.

Якщо ви хочете зняти з картки кошти, попередьте про це касира під час купівлі. Суми коштів, доступні для зняття на касах, можуть відрізнятися від магазину до магазину, але здебільшого на касах видають не більше 6 тисяч гривень. Тим не менш, в умовах, коли поряд немає банкомату, це може бути дуже доречним.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ дозволив магазинам не видавати чеки під час оплати карткою.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».