Як війна вплинула безготівкові розрахунки?

  • Юлия
  • 20.06.2022 208

Як повідомляють учасники платіжного ринку, кількість безготівкових операцій з початку війни знизилася на 15%.

Водночас, навіть в умовах війни безготівкові розрахунки з використанням платіжних карток завдяки злагодженій роботі учасників платіжного ринку та бізнесу відбуваються стабільно і без перебоїв як в Україні, так і за кордоном.

За даними НБУ, у квітні 2022 року в Україні та за її межами з використанням платіжних карток здійснено близько 550 млн операцій на суму 450 млрд грн.

Варто зазначити, що якщо порівняти ці дані з довоєнним січнем 2022 року, кількість операцій зменшилася на 15%, у той же час їхня сума зросла на 2%.

До речі, протягом квітня 2022 року з використанням платіжних карток в Україні здійснено понад 505 млн. операцій на суму близько 375 млрд. грн.

Повідомляється, що це на 20% менше за кількістю та 10% за сумою порівняно з січнем поточного року.

У разі війни таке скорочення є незначним. На думку експертів, воно свідчить, що українська фінансова система продовжує функціонувати стабільно. У свою чергу громадяни мають можливість забезпечувати свої фінансові потреби.

За даними Нацбанку, українці віддавали перевагу безготівковим операціям з платіжними картками. Вони безпечніші за умов воєнного стану. Таким чином, у квітні 2022 року частка безготівкових операцій з використанням платіжних карток у межах України за сумою склала 71%. У свою чергу, у січні поточного року цей показник становив 62%.

А ось частка за кількістю залишилася майже незмінною – 90%. Тоді як за січень 2022 року – 91%. Тобто 9 із 10 операцій із картками були безготівковими.

Щодо інших країн, у квітні цього року українці з використанням платіжних карток українських банків витратили закордоном приблизно 75 млрд грн. Переважна більшість цих коштів — це оплата товарів у POS-терміналах торгової мережі та переведення в готівку в банкоматах вимушеними українськими переселенцями.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що банкам доведеться повідомляти про відкриття та закриття рахунків боржників виконавцям.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».