Які галузі найбільше постраждали від карантину в Україні?

  • Юлия
  • 15.06.2020 809

Бізнес продовжує підраховувати збитки від наслідків пандемії коронавируса.

Українська держслужба статистики опублікувала дані за I квартал про зміну ВВП. Дані невтішні: в квітні зафіксовано падіння практично за всіма показниками в порівнянні як з торішніми показниками, так і за березень 2020 року.

Карантин зробив істотний вплив на багато видів бізнесу в Україні. Хтось поступово починає відновлюватися, працюючи в обмеженому режимі, хтось припинив своє існування.

Отже, за даними Держстату, в квітні промислове виробництво втратило 12,8% в порівнянні з березнем, і 16,2% – з квітнем минулого року. Найбільші втрати торкнулися текстильного виробництва, а також виробництва взуття і одягу – спад майже на третину, на 30,9%. Найменші втрати – в хімічній промисловості, зниження в порівнянні з березнем поточного року на 0,8%. Подібні показники у фармацевтичного виробництва: зниження на 3% в порівнянні з березнем 2020 року, і навіть відзначено зростання на 17,1% в порівнянні з квітнем 2019 року. Видобуток нафти і газу впав незначно: в порівнянні з березнем на 3,4%, а з квітнем 2019 – на 3,5%. В інших галузях падіння становить в середньому 15-20%.

Досить благополучна ситуація спостерігається в агросекторі. Індекс зниження не перевищує 1,4%, а в порівнянні з квітнем минулого року є навіть приріст 2,3%.

У квітні було відзначено зменшення показників в будівництві – в порівнянні з березнем на 4,1%. А в порівнянні з квітнем минулого року – на 16%. Серед найбільш постраждалих від карантину напрямків – будівництво нежитлових приміщень – зниження показників на 14,6% в порівнянні з квітнем 2020 і мінус 12,1% в порівнянні з квітнем 2019. Житловий фонд будували на 8,1% менше, ніж в квітні і на 28,9% менше, ніж в цей же період 2019. Інженерних споруд, тим не менш, спад торкнувся менше – в квітні побудовано на 4,1%. Приріст, на думку експертів, дали ремонт і будівництво доріг, мостів та іншої дорожньої інфраструктури. Однак в порівнянні до річних показників – тут було відзначено падіння на 12,6%, пише finance.

Підписатися на розсилку

Що стосується прогнозів МВФ по спаду ВВП України в 2020 році, вони переглянуті в гіршу сторону. Замість прогнозованих раніше 7,7% експерти тепер кажуть про падіння до 8,2%.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що ФГВФО попередив про аферу з поверненням грошей.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».