Карантин онлайн: з’явилися нові види шахрайства

  • Юлия
  • 26.03.2020 1240

Під час карантину українці все частіше стають жертвами шахраїв, які обманним шляхом виманюють гроші з постраждалих.

Кіберполіції повідомляє про те, що шахраї в останні кілька тижнів використовують найрізноманітніші прийоми, користуючись положенням в країні.

Фахівці дали кілька рекомендацій, як уберегти себе від шахрайств, з якими щодня стикаються українці в період карантину, спрямованого на зниження захворюваності коронавірусу.

Серед частих випадків обману – розсилка в SMS і телефонні дзвінки про різного роду державні компенсації. Наприклад, виплата компенсації на лікування, покупка тестів на визначення коронавируса тощо. На цій підставі зловмисники виманюють дані банківських карток і наживаються на чужій довірі.

Крім того, для заволодіння особистими даними або грошима шахраї часто використовують фейкові оголошення з продажу антисептиків, захисних масок, медичного обладнання.

Також досить часто зловмисники розповсюджують перебільшену і неправдиву інформацію з метою загострення паніки і дестабілізації в умовах карантину.

Щоб уберегти себе і своїх близьких від шахраїв, спеціалісти кіберполіції рекомендують пам’ятати про правила безпеки. По телефону ні в якому разі не повідомляти стороннім людям, ким би вони не представилися, особисту інформацію. Шахраї можуть представлятися банківськими співробітниками, ріелторами та ін. Також, за жодних обставин не розкривайте реквізити своїх банківських карток на прохання невідомих вам людей.

Крім того, рекомендується отримувати інформацію про нові карантинні заходи, закони і статистику захворювання тільки з офіційних джерел – КМУ, МОЗ, МВС.

Варто пам’ятати, що в подібні періоди збільшується кількість фрода, тому намагайтеся використовувати тільки перевірені сайти для здійснення покупок. По можливості, намагайтеся оплачувати покупки післяплатою.

Підписатися на розсилку

Не купуйте медичні товари в несертифікованих місцях продажу, а якщо сумніваєтеся в надійності сайту, перевірте його через сервіс «STOP FRAUD» на сайті кіберполіції.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що НБУ розробить стратегію FinTech-розвитку на 2020-2025.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».