Кіберзлочинність: кількість атак в Україні збільшилася в 12 разів за тиждень

  • Юлия
  • 27.05.2020 825

За даними Держспецзв'язку, кількість підозрілих подій в сфері кіберзахисту збільшилася за тиждень з 20 по 26 травня майже в 12 разів.

На об'єктах моніторингу система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів і об'єктів критичної інфраструктури зафіксувала 107,56 тис. Кіберінцидентів. Тижнем раніше зафіксовано 9,05 тисяч випадків.

За даними фахівців, здебільшого помічені кіберінциденти стосувалися виявлення нестандартних протоколів або подій - таких помічено 59%.

Близько 35% припало на спроби мережевого сканування, 2% – на виявлення мережевого трояна і стільки ж було спроб отримання прав адміністратора.

Також повідомляється про 47 056 165 заблокованих системою захищеного доступу державних органів до мережі інтернет видів атак. Це на 23,7% менше, ніж на попередньому тижні, пише finance.

При цьому наголошується, що 98% з них-мережеві атаки прикладного рівня. Крім цього, заблоковані 13 DDoS-атак, з яких переважна більшість – на сайти Офісу президента України.

За даними урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA на тиждень зареєстровані і оброблені 3,377 тисяч кіберінцидентів.

Підписатися на розсилку

Здебільшого, вони стосувалися поширення шкідливого ПЗ – близько 93% від загальної кількості і фішингу – 4% випадків. Як правило, метою таких кіберзлочинів є крадіжка конфіденційних даних, які дозволяють злочинцям брати під контроль управління банківськими рахунками жертв, продаж цих даних. А також поширення шкідливого ПЗ для збагачення за допомогою майнінгу криптовалют.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Нацбанк спростить видачу ліцензій на нові види діяльності для НФУ.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».