Київ увійшов до ТОП-50 найкращих екосистем для стартапів у світі

  • Юлия
  • 31.12.2021 584

Серед найкращих світових стартап-екосистем столиця України посіла 48 місце за версією Global Startup Ecosystem Index від StartupBlink.

Усього розглядалися 1000 міст. Київ випередив у рейтингу такі європейські міста, як Дублін, Мілан, Цюріх та Копенгаген, повідомляє websummit.com.

Згідно з даними звіту Startup Ecosystem 2021, Київ є досить сильним центром для стартапів у галузі програмного забезпечення та даних, продажу та маркетингу, а також харчових технологій.

Зокрема, у цих трьох секторах у столиці України вже працює понад 250 компаній.

До речі, про неабиякі перспективи свідчать і дані НБУ: у 2020 році експорт інформаційних технологій країни зріс на 20,4%. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року це збільшення на 853 мільйони доларів США призвело до того, що загальний річний експорт програмного забезпечення та інших продуктів IT-індустрії вперше перевищив позначку 5 млрд доларів США, пише finance.

Крім того, за даними Української технологічної екосистеми, IT-сектор України зростає у 5 разів швидше, ніж у середньому у світі (4-6%). В Україні 5000 ІТ-компаній, у яких працює 250 тисяч розробників.

Щодо стартапів, то згідно з оглядом 360 Tech Ecosystem Overview, в Україні налічується близько 1700 компаній, що виробляють технологічні продукти, та 533 сервісні компанії. З них більша частина розташована у Києві.

Незважаючи на те, що 2020 рік був важким для багатьох галузей, технологічний сектор в Україні набирає обертів. Згідно з щорічним оглядом української індустрії технологічних інвестицій AVentures Capital, в українські технологічні компанії або засновані в Україні було інвестовано 571 млн. доларів США. Це стало рекордним показником.

Зокрема, в Україні є технологічні єдинороги (компанії з оцінкою 1 млрд доларів США). До них відносяться Grammarly, GitLab, Firefly Aerospace, People.ai, AirSlate. Також є кілька зарубіжних єдинорогів з українським корінням: BitFury, Revolut та PandaDoc.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали, що підприємці сфери торгівлі масово розпочали реєстрацію РРО.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».