Коли у Києві запустять оплату банківською карткою у наземному транспорті

  • Юлия
  • 01.12.2021 1597

За даними КМДА, у Києві наразі доопрацьовується функціонал, щоб була можливість заплатити за проїзд у громадському транспорті без розблокування смартфона.

Повідомляється, що Київ хоче запустити цифрову картку та можливість оплати банківською карткою у наземному транспорті у І кварталі 2022 року.

Зокрема, про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Петро Оленич в інтерв'ю виданню Mind.

Зокрема, затримка з картками виникла з причин, пов'язаних із безпекою даних банківських карток.

За словами Петра Оленіча, КМДА турбується про безпеку. «Будь-яка цифрова система вразлива для кібератак. Якщо йде атака на місто, банківська картка не зможе працювати: вона проходить через сервери системи, яка валідувала цю картку. Тому спочатку ми запустили транспортну картку, яка працює автономно у нашій мережі. Має бути альтернатива, яка у разі надзвичайної ситуації забезпечить можливість чіткої та безперебійної оплати», – відповів чиновник на запитання, чому столиця запускає «Київ цифровий», але не поспішає з впровадженням оплати через Google Pay, Apple Pay.

Крім того, фахівець наголошує, що необхідно враховувати ще один нюанс: час обробки платежу. Зокрема, банківська картка валідується протягом 3-4 секунд, транспортна – 0,3 секунди. У годину пік цей нюанс може створити проблеми, оскільки при великому пасажиропотоці ці 3,7 секунди затримки дуже критичні: може миттєво зібратися черга.

У січні 2021 року мобільний додаток Kyiv Smart City припинив роботу. На зміну йому прийшов додаток «Київ Цифровий», куди було перенесено всі електронні квитки для наземного транспорту.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні рівень тіньової економіки перевищив 30%.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».