НБУ створить реєстр колекторських компаній з метою регулювання їх діяльності.
За даними прес-служби НБУ, регулятор планує оновити підходи до регулювання роботи даної сфери бізнесу в Україні.
Фахівці НБУ зустрілися з представниками небанківського сектора для того, щоб обговорити питання майбутнього регулювання діяльності колекторських компаній.
Варто нагадати, що з червня поточного року дані компанії знаходяться під наглядом Нацбанку. З моменту отримання наглядових функцій НБУ виділив дві ключові проблеми цього ринку.
По-перше, відзначається відсутність урегульованості в законодавстві безпосередньо суті і правил колекторської роботи. По-друге, Нацбанк отримав 535 звернень громадян протягом першого місяця нагляду, що стосуються дій колекторських компаній.
В ході розгляду даних звернень встановлені випадки грубого порушення вимог законодавства України колекторами по відношенню до боржників.
Проаналізувавши дані факти, НБУ планує принципово оновити підходи до регулювання роботи колекторських компаній в Україні. За даними регулятора, це дозволить підвищити довіру українців до ринку і посилити захист споживачів фінпослуг.
Таким чином, фахівці НБУ на даний момент опрацьовують проект закону з колегами з профільного комітету Верховної Ради, який би більш ретельно регулював діяльність колекторських компаній. В даному проекті закону буде передбачена вимога до колекторських компаній дотримуватися суворих правил етичної поведінки з боржником.
Крім цього, повідомляється в прес-службі НБУ, планується розробити кодекс етичної поведінки для НФУ. Нацбанк відзначає, що дуже вітається вступ до його розробки учасників ринку.
Розроблюваний законопроект передбачає суворі заходи впливу та санкції у випадку порушення колектором правил етичної поведінки. Серед санкцій – в тому числі і досить суворі, такі як виключення з Реєстру колекторських компаній.
Ключовою зміною ринку стане створення Реєстру колекторських компаній, в якому буде систематизований перелік установ, які мають право здійснювати колекторську діяльність. Відповідно, виключення з Реєстру буде означати заборону банкам і НФУ укладати договори з виключеними установами.
Крім перерахованих вище заходів, НБУ встановить додаткові вимоги для кредиторів щодо етичних методів поведінки по відношенню до боржників. Звертаючись за допомогою до колекторських компаній, банки і НФУ повинні будуть контролювати їх дії і дотримуватися рекомендацій щодо усунення порушень. Відзначається, що будуть описані підходи до взаємодії колекторів з боржниками.
За даними прес-служби НБУ, найближчим часом будуть розроблені методичні рекомендації щодо здійснення колекторської діяльності.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що кількість магазинів з терміналами зросла на 33,5%.
На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».