Колекторам готують суворі санкції за неетичні методи стягнення боргів

  • Юлия
  • 25.08.2020 833

НБУ створить реєстр колекторських компаній з метою регулювання їх діяльності.

За даними прес-служби НБУ, регулятор планує оновити підходи до регулювання роботи даної сфери бізнесу в Україні.

Фахівці НБУ зустрілися з представниками небанківського сектора для того, щоб обговорити питання майбутнього регулювання діяльності колекторських компаній.

Варто нагадати, що з червня поточного року дані компанії знаходяться під наглядом Нацбанку. З моменту отримання наглядових функцій НБУ виділив дві ключові проблеми цього ринку.

По-перше, відзначається відсутність урегульованості в законодавстві безпосередньо суті і правил колекторської роботи. По-друге, Нацбанк отримав 535 звернень громадян протягом першого місяця нагляду, що стосуються дій колекторських компаній.

В ході розгляду даних звернень встановлені випадки грубого порушення вимог законодавства України колекторами по відношенню до боржників.

Проаналізувавши дані факти, НБУ планує принципово оновити підходи до регулювання роботи колекторських компаній в Україні. За даними регулятора, це дозволить підвищити довіру українців до ринку і посилити захист споживачів фінпослуг.

Таким чином, фахівці НБУ на даний момент опрацьовують проект закону з колегами з профільного комітету Верховної Ради, який би більш ретельно регулював діяльність колекторських компаній. В даному проекті закону буде передбачена вимога до колекторських компаній дотримуватися суворих правил етичної поведінки з боржником.

Крім цього, повідомляється в прес-службі НБУ, планується розробити кодекс етичної поведінки для НФУ. Нацбанк відзначає, що дуже вітається вступ до його розробки учасників ринку.

Розроблюваний законопроект передбачає суворі заходи впливу та санкції у випадку порушення колектором правил етичної поведінки. Серед санкцій – в тому числі і досить суворі, такі як виключення з Реєстру колекторських компаній.

Ключовою зміною ринку стане створення Реєстру колекторських компаній, в якому буде систематизований перелік установ, які мають право здійснювати колекторську діяльність. Відповідно, виключення з Реєстру буде означати заборону банкам і НФУ укладати договори з виключеними установами.

Крім перерахованих вище заходів, НБУ встановить додаткові вимоги для кредиторів щодо етичних методів поведінки по відношенню до боржників. Звертаючись за допомогою до колекторських компаній, банки і НФУ повинні будуть контролювати їх дії і дотримуватися рекомендацій щодо усунення порушень. Відзначається, що будуть описані підходи до взаємодії колекторів з боржниками.

Підписатися на розсилку

За даними прес-служби НБУ, найближчим часом будуть розроблені методичні рекомендації щодо здійснення колекторської діяльності.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що кількість магазинів з терміналами зросла на 33,5%.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».