Колекторським компаніям дали час на реєстрацію до 13 серпня

  • Юлия
  • 05.08.2021 2618

Компаніям, які планують продовжувати надавати послуги щодо врегулювання заборгованості за споживчими кредитами НБУ нагадує про необхідність вчасно подати документи для реєстрації.

Зокрема, зареєструватися колекторським компаніям необхідно до 13 серпня поточного року включно.

Повідомляється, що всі діючі підприємства повинні подати повний пакет документів до Національного банку до зазначеної дати.

Нацбанк звертає увагу, що небанківські фінустанови, які мають ліцензію на надання деяких фінансових послуг, подають лише заяву про включення небанківської фінансової установи до реєстру колекторських компаній. Маються на увазі компанії, що мають ліцензії на факторинг і кредитування.

У свою чергу, компанії, що не мають ліцензій на надання фінансових послуг, повинні подати такі документи:

– заяву про включення юрособи в реєстр колекторських компаній;

– анкету з описом бізнес-намірів;

– анкету щодо політик і внутрішніх положень;

– відомості про залучених осіб;

– відомості про структуру власності;

– документи для ідентифікації;

– довідки про наявність / відсутність судимості у керівників і власників істотної участі заявника;

– документ, що підтверджує внесення плати за розгляд пакету документів.

Для подачі документів можна скористатися спеціальними формами в форматі Word і Excel, розміщеними на сайті Нацбанку. Регулятор розглядає пакети документів компаній протягом 30 робочих днів з дня подання повного пакету документів.

Повідомляється, що за результатами розгляду документів Національний банк обов’язково повідомляє заявникам про успішну реєстрацію або про відмову в реєстрації.

У разі відсутності в реєстрі колекторських компаній відомостей про юридичну особу після 14 жовтня 2021, кредитор або новий кредитор зобов’язані будуть достроково розірвати договір з такою юридичною особою.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що 4 з 5 споживачів готові оплачувати біометричною карткою.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».